środa, 7 czerwca, 2023
+

  Przy I Liceum Ogólnokształcącym trwają prace budowlane nowej hali sportowej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie wykonywane są podziemia nowej hali sportowej. Budynek ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

  Hala sportowa powstaje w miejscu starego budynku, który jesienią ubiegłego roku został wyburzony. Jego modernizacja była nieopłacalna ze względu na zły stan techniczny budynku. Nowy budynek będzie miał dwie kondygnacje.

  Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona. Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie powstaną jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.  

  Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden, który jest właśnie wykonywany. Po przełożeniu podziemnych sieci, które kolidowały z nowym budynkiem, wykonawca buduje ściany i szykuje zbrojenie pod strop piwnicy. Jednocześnie zabezpieczono drzewo, pomnik przyrody, które rośnie obok budowanej hali.

  Część podziemną zajmą szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie pierwszego piętra szkoły.

  Ukończenie budowy planowane jest tak, aby z obiektu uczniowie mogli korzystać w roku szkolnym 2024/2025.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com