czwartek, 28 marca, 2024
+

Siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonały Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Developres Bella Dolina zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo w 9 kolejce fazy zasadniczej. Tym razem pokonały Grot Budowlanych Łódź 3-1. MVP dzisiejszego spotkania została Jelena Blagojević.

Podopieczne Stéphane Antigi pokonały drużynę z Łodzi Grot Budowlanych Łódź. Choć gospodynie źle rozpoczęły dzisiejsze spotkanie. Przegrywając pierwszą odsłonę do 19.

To mocno podziałało na gospodynie. Co pokazały już w kolejnym secie. Nie dając wyjść przyjezdnym z 10 punktów. Wygrywając pewnie 25-10 – doprowadzając do wyrównania.

W trzecim secie, o tym kto wyjdzie na prowadzenie kibice zgromadzeni w hali Podrpomie i przed telewizorem dowiedzieli się dopiero na sam koniec seta. O zwycięstwie w trzeciej partii zadecydowała gra na „przewagi” gdzie lepiej zagrały gospodynie wygrywając 26-24.

W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie dzisiejszego spotkania siatkarki Developresu osiągnęły przewagę, którą utrzymywały do samego końca czwartkowego spotkania i wygrały pewnie za trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu Rzeszowianki mają 25 punktów i przewodzą ligowej stawce.

W następnej 10 kolejce Rysice jadą do Kalisza, gdzie 6 stycznia o 19 zagrają przeciwko MKS Energa Kalisz. W drużynie z Kalisza w obecnym sezonie występują dwie siatkarki, które jeszcze niedawno grały w Rzeszowie to Aleksandra Rasińska i Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

MVP dzisiejszego meczu Jelena Blagojević zdobyła aż 24 punkty przy 62-procentowej skuteczności. Co jest jej rekordem tego w tym sezonie!

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:1
    (19:25, 25:10, 26:24, 25:16)

Developres Bella Dolina: Wenerska, Jurczyk, Blagojević, Orvosova, Centka, Kalandadze, Szczygłowska (libero) oraz Szlagowska, Rapacz, Bińczyca, Obiała, Bagrowska.

Grot Budowlani: Polak, Fedusio, Kazała, Durul, Lisiak, Sobolska, Skomorowska (libero) oraz Kukulska, Kąkol, Gawlak.

MVP: Jelena Blagojević