czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Przekaż żywność na schronisko „Kundelek” w ramach akcji PACZKA DLA ZWIERZAKA oraz odbierz kalendarz z pięknymi zdjęciami pupili

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach akcji PACZKA DLA ZWIERZAKA trwa zbiórka pożywienia na schronisko dla zwierząt „Kundelek”, prowadzona przez Uniwersytet Rzeszowski. Do tego możesz odebrać kalendarz ze zdjęciami pupili, przeznaczając na schronisko minimum 15 kg zwykłej karmy, albo kilka kilogramów karmy specjalistycznej. Fotografie zwierzaków ze schroniska są naprawdę piękne i urocze, a zrobiła je Sylwia Kucaj, która na co dzień prowadzi Lemon Curd Art Sylwia Kucaj Photography i robi klimatyczne zdjęcia. Po kalendarz można się zgłosić osobiście do schroniska, na ul. Ciepłowniczej 3 w Rzeszowie.

  Do tego Uniwersytet Rzeszowski w trosce o biedne zwierzaki z rzeszowskiego schroniska organizuje akcję, w trakcie której każdy chętny może oddać najpotrzebniejsze artkuły, w tym:

  – suchą karmę

  – karmy dla rekonwalescentów np. ROYAL CANIN Convalescence Support

  – karma mokra lub sucha dla szczeniąt i psów dorosłych np. Hill’s, Royal Canin, Animonda, Brit, Bosch, Purina, Acana

  – karma mokra lub sucha dla kociąt i kotów dorosłych np. Animonda, Hill’s, Royal Canin, Bosch Sanabelle, Purina, Acana

  – karma dla szczeniąt i kociąt, np. Royal Canin Starter (szczenięta), Royal Canin Baby Cat (kocięta) – pozwoli ona schroniskowym maluchom na lepszy start, ponieważ są one nieustannie narażone na infekcje, biegunki spowodowane wirusami, bakteriami, nietolerancją pokarmową czy nieodpowiednią dla wieku karmą.

  – karmy dla alergików i „wrażliwców”.

  Ponadto:

  – środki czystości, np. proszki lub płyny do prania, płyny do mycia naczyń, domestos,

  – legowiska dla psów /kotów,

  – witaminy z atestem weterynaryjnym,

  – odżywki z atestem weterynaryjnym,

  – wiaderka plastikowe 10-12 litrowe np. po spożywce,

  – jednorazowe rękawiczki lateksowe.

  Organizatorzy całej akcji będą zbierać potrzebne artykuły w budynku G4 w pokoju 310 do 15 stycznia 2023 roku (należy odpowiednio wcześniej zadzwonić lub napisać SMS na numer telefonu 797187648).

  O schronisku „Kundelek”

  Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Kundelek” w Rzeszowie powstało w 2005 r. W dużej mierze do jego powstania  przyczynili się  Członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt – nieustannie, przez wiele lat walcząc o powstanie tej placówki, kierując się miłością do zwierząt pokrzywdzonych przez los, rozumieniem ich niedoli i potrzebą pomocy. Były to lata ciężkiej pracy, odporności psychicznej i determinacji, co w rezultacie zaowocowało przychylnością władz miasta i w konsekwencji zaistnieniem placówki.

  Schronisko   „Kundelek” jest  własnością Gminy Miejskiej Miasta Rzeszowa, która w ten sposób realizuje obowiązkowe zadanie własne w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi, jakie nakłada na gminę  Ustawa o Ochronie Zwierząt.

  Schronisko zajmuje obszar 1,23ha. Zatrudnia 13 pracowników ( w tym 8 opiekunów pracujących bezpośrednio przy zwierzętach na 2 zmiany oraz dozór nocny. Budynek ten jest połączony z drugą częścią obiektu, w której znajdują się kojce wewnętrzne, w tym – 37 kojców ogrzewanych połączonych  z kojcami zewnętrznymi. Ponadto 60 kojców zewnętrznych, zadaszonych, drewnianych, w których przebywają psy  duże. Siedem  wybiegów iintegracyjnych (każdy o pow. 0,15ha)  znajdujących się na terenie schroniska służą do codziennego wyprowadzenia zwierząt z kojców.

  Ponadto, na terenie schroniska znajduje się tzw. ”Dom Kota” – z dużym wybiegiem pn. ”Kocie Ogrody” oraz garaż blaszany, który służy  jako magazyn. Aby utrzymać czystość na terenie tak dużej placówki zatrudniani się skazani z pobliskiego Zakładu Karnego, którzy świadczą pracę nieodpłatnie w ramach wolontariatu. Zwierzętami na co dzień zajmuje się 9 opiekunów pracujących w systemie zmianowym.

  Schronisko jest czynne całą dobę, adopcje odbywają się od poniedziałku do piątku – w godzinach od 10 do 17 oraz w soboty – w godzinach od 10 do 14. W niedzielę i święta schronisko jest nieczynne.

  Wszystkie bezdomne zwierzęta przyjmowane do schroniska  są  badane, odrobaczane, mają zakładane  obróżki przeciwpasożytnicze oraz poddawane są profilaktycznym szczepieniom przeciwko chorobom zakaźnym. Każdemu  zwierzęciu nadawany jest nr rejestrowy i są czipowane. Koty są tatuowane, a psom zakładane są zawieszki do obroży z numerem.  Ponadto, schronisko ma podpisaną stałą umowę z Lecznicą dla Zwierząt „Jamnik”- na leczenie zwierząt schroniskowych. W dniu adopcji, nowy opiekun psa lub kota,  może sprawdzić  nieodpłatnie stan zdrowia zwierzęcia  w lecznicy „Jamnik”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com