środa, 7 czerwca, 2023
+

  Zimowe szkolenie poszukiwawcze podkarpackich terytorialsów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przez ostatni tydzień szkolili się z Jednostką Wojskową GROM i ratownikami górskimi z GOPR. Szkolenie terytorialsów z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka odbyło się w zimowej aurze.

  Warunki atmosferyczne panujące w Bieszczadach Zachodnich był ciężkie, dzień wcześniej spadł śnieg a do tego niska temperatura i kilkukilometrowa trasa była sprawdzianem wytrwałości.

  Celem kursu było specjalistyczne przygotowanie podkarpackich terytorialsów do rozwijania umiejętności realizacji poszukiwań terenowych przy wykorzystaniu różnych metod. Przeprowadzono m.in. ćwiczenie polegające na udzieleniu pomocy medycznej podczas wypadku oraz została przeprowadzona ewakuacja poszkodowanego z terenu górzystego. Do realizacji zadania zaangażowane zostały służby biorące udział w tym ćwiczeniu.

  Każdego dnia zadania wykonywane były w przyjemnej atmosferze pod okiem doświadczonych instruktorów. Podczas części teoretycznej żołnierze zostali przygotowani do działania w niskich temperaturach oraz udzielania pomocy osobom będącym w hipotermii. Podkarpaccy terytorialsi przeszli niezbędne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Część praktyczna kursu odbyła się na terenach leśnych, w nadleśnictwie Cisna. Szkoliło się ponad 30 żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  Od instruktorów, doświadczonych żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM oraz ratowników górskich GOPR, zdobyłem wiedzę dotyczącą m.in. hipotermii. Dzięki temu będę wiedział jak postąpić ze zmarzniętą osobą, będę w stanie udzielić mu niezbędnej pomocy w skutek wychłodzenia organizmu. Szkolenie było oparte o aktualną wiedzę i ogromne doświadczenie płynące od prowadzących. Szkolenia prowadzone na tak wysokim poziomie przygotowują żołnierzy 35. blp do profilowania górskiego.

  żołnierz uczestniczący w szkoleniu 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com