niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku zorganizował pomoc dla mieszkańców Bachmutu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przeworsku zakończył zbiórkę dla Bachmutu miejscowości w obwodzie donieckim na Ukrainie. Przekazano m. in. 4 piece typu koza, 2 agregaty prądotwórcze, 18 tysięcy kocy ratowniczych, ciepłą odzież, a także 600 pierników dla dzieci z terenu objętego wojną.

  W ramach pomocy Ukrainie Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku początkiem grudnia przeprowadził zbiórkę na rzecz osób, które pozostają w strefie działań wojennych na Ukrainie. Do szlachetnej akcji przyłączyli się pracownicy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, którzy ufundowali zakup 4 piecy typu koza wraz z niezbędnymi rurami do odprowadzania ciepła. Zbiórkę wsparły także panie z Koła Gospodyń Wiejskich Nr 1 z Gorliczyny, przekazując dla dzieci z Bachmutu 600 ręcznie wykonanych pierniczków. Transport zebranych darów mógł się odbyć dzięki panu Robertowi Bąkowi z Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu.

  Bachmut to miasto w obwodzie donieckim, które jest obecnie jednym z najintensywniej atakowanych miast na Ukrainie. Sytuacja w mieście dramatyczna.

  Obecnie sytuacja w rejonie Bachmutu jest bardzo trudna, w mieście nie ma wody ani prądu. Z informacji jakie posiadamy wiemy, że w Bachmucie nadal mieszka ok. 10 tys. mieszkańców, mimo linii frontu. Naszą pomoc staramy się kierować w te miejsca, w których pomoc jest konieczna. Cały czas dostajemy nowej motywacji do działania,  gdy widzimy, jak wiele ludzi nadal chce nieść pomoc ludziom w Ukrainie, przed którymi trudny czas zminy i mrozu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za przekazane dary, zwłaszcza te, które dają radość dzieciom.

  Tomasz Huc, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Przeworsku
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com