-2,8 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  „Ofiaromat” w rzeszowskiej katedrze ułatwi parafianom składanie ofiar na utrzymanie kościoła

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, 20 grudnia 2022 r. w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie przy ul. Sikorskiego 21 można składać ofiarę w nowoczesny sposób.

  Jeszcze przed pandemią koronawirusa w dwóch kościołach – jednym Archidiecezji Krakowskiej, a drugim Lubelskiej – stanęły w Polsce pierwsze „ofiaromaty”, nazywane także „e-tacami” i „daromatami”. W ciągu kolejnych miesięcy zaczęły się pojawiać w znacznie większej liczbie parafii i świetnie się przyjęły wśród wiernych.

  Jak się okazuje, nie jest to też nowość w rzeszowskich parafiach. Od dwóch lat podobny „ofiaromat” spełnia swoje zadanie w klasztorze oo. Dominikanów, wcześniej „wpłatomat” pojawił się w kościele Podwyższenia Krzyża Św.

  Wpłacając ofiarę, pozostajemy anonimowi. Znany jest tylko numer transakcji i karty kredytowej.

  W rzeszowskiej katedrze na poziomie głównym świątyni za ławkami stanął we wtorek, 20 grudnia terminal płatniczy. „Ofiaromat” realizuje transakcje za pomocą kart płatniczych oraz telefonów.

  „Ofiaromat” przyjmuje elektroniczne wpłaty w wysokości 5, 10, 20, 50, 70 i 100 zł. Wystarczy na pulpicie wybrać wartość ofiary i nacisnąć odpowiedni przycisk, a następnie przyłożyć karę płatniczą lub telefon do czytnika. 

  Taką nowoczesną formą wsparcia parafia chce zachęcić zainteresowanych do pomocy finansowej dla kościoła przeznaczonej na jego utrzymanie oraz konieczne remonty.

  Aktualnie w katedrze wykonywana jest renowacja schodów głównych do świątyni. Jest to kosztowna inwestycja, ofiary na ten cel składane również na tacę i na konto parafialne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com