środa, 7 czerwca, 2023
+

  Jutro odbędzie się premiera najnowszego teledysku Karczmarzy. Miejscem klipu jest Rzeszów!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Grupa muzyczna, pochodząca z Rzeszowa, już jutro – 22 grudnia w czwartek zaprasza na premierę ich najnowszego świątecznego klipu, który nagrany został właśnie w stolicy Podkarpacia. Na kanale You Tube teledysk do najnowszego singla będzie dostępny dla wszystkich od godziny 18:00. Serdecznie zapraszamy!

  Kim są Karczmarze?

  Zespół Karczmarze powstał w maju 2006 r. w Rzeszowie. Filarami tego zespołu jest trzech zawodowych muzyków, którzy zapoczątkowali działalność zespołu:

  Tomasz Pyzik – skrzypek,

  Tomasz Pisaniak – akordeonista,

  Łukasz Cycak – kontrabasista

  Kolejno do zespołu dołączyli:

  Stanisław Tadla – cymbały rzeszowskie/gitara

  Monika Baran – skrzypce

  Szymon Tadla – cymbały rzeszowskie

  Zespół Karczmarze wykonuje szeroko pojętą muzykę pogranicza. W ich wykonaniu można usłyszeć melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie.

  Karczmarze od początku swojej działalności dali ponad 600 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertowali wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Rumunii, Litwie oraz na Ukrainie i na Węgrzech. Uczestniczyli w prestiżowych targach Expo w Mediolanie i na święcie wina w Tokaju (2015r.).

  W 2016r. obchodzili jubileusz 10-lecia pracy artystycznej. W 2017r. wystąpili na planie filmowym „Rock’n’Roll Eddie” a w 2018r. wydali swój pierwszy teledysk do autorskiego nagrania pt. „Daleko od żony”. Naturalna muzyka, płynąca z żywych, posiadających duszę instrumentów, pozwoliła być laureatem wielu festiwali i przeglądów, m.in.: trzykrotnie zdobyć I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Ludowych im. Jana Derlety w Szydłowcu( lata: 2008,2009,2017r,), dwukrotnie zdobyć – II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej i Folkowej w Zakopanem (2009; 2010r.) zdobyć II Nagrodę Publiczności na festiwalu „Folkowo” na Mazurach, (2010r.) dwukrotnie otrzymać nagrodę specjalną na 36 i 37 Spotkaniu Cymbalistów w kategorii „Kapele z Cymbałami” (2017r. i 2018r.) dwukrotnie otrzymać wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Karpat w Trzcinicy (2014r. , 2018r.) zdobyć I miejsce i pierwszą Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu. (2010r.) II miejsce w kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych na Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek (2014r.) wyróżnienie na XV Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE w Niepokalanowie (2015r.) Rzeszów.

  W dorobku zespołu znajdują się 4 płyty noszące tytuły :

  „Pogranicze” z 2008r.

  „Zahrajte” z 2009r.

  „Chojka” z 2010r.

  „Tracktor” z 2016r.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com