środa, 21 lutego, 2024
+

  Czy emerytury i renty z ZUS dotrą przed świętami?

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia z terminem 25. dnia każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je wcześniej, czyli jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunek bankowy.

  Świadczeniobiorcy, których termin płatności emerytury czy renty wypada 25. dnia miesiąca, a w grudniu to dzień świąteczny, otrzymają swoje świadczenie jeszcze przed Wigilią. Świadczenia doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 22 grudnia

  informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

  Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r.

  Natomiast 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia. Tylko rzeszowski Oddział ZUS wypłaca ponad 300 tys. świadczeń emerytalno-rentowych.

  Na Podkarpaciu, coraz więcej osób wybiera przelew bankowy, jako sposób otrzymywania świadczenia. Dzięki temu emerytura czy renty wpływają danego dnia na konto a świadczeniobiorcy nie muszą już czekać na wizytę listonosza, który przyniesie gotówkę. Posiadanie konta w banku to przede wszystkim wygoda, ale też bezpieczeństwo.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com