piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą gościli w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, 20 grudnia w siedzibie 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyło się spotkanie wigilijne Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Polskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i żołnierzami Wojska Polskiego.

  W wydarzeniu uczestniczyli także wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, sekretarz stanu w BBN minister Jacek Siewiera, wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki oraz szefowie służb mundurowych.

  Podczas spotkania, Para Prezydencka podziękowała przedstawicielom wszystkich formacji za mijający rok, szczególnie wymagającej służby:

  Dobrze, że jesteśmy dziś razem, tak, jak razem Państwo służycie Rzeczpospolitej i bezpieczeństwu jej obywateli, tak jak razem służyliście walcząc z pandemią koronawirusa, tak jak służyliście wobec kryzysu na polsko–białoruskiej granicy, tak jak służyliście w obliczu wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, wspierając uchodźców, którzy przybywają z Ukrainy do Polski, tak jak razem działaliście tego lata w zachodniej Polsce wobec katastrofy ekologicznej na Odrze

  – powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

  Wiceminister Bartosz Grodecki odczytał list ministra Mariusza Kamińskiego skierowany do funkcjonariuszy służb mundurowych i żołnierzy:

  Służba w formacjach mundurowych to misja, którą z zaangażowaniem łączycie z pomocą drugiemu człowiekowi. To ciężka praca, często z narażeniem życia. Życzę, abyście ten świąteczny czas spędzili spokojnie i bezpiecznie.

  Minister podkreślił, że pomoc okazana Ukrainie nie byłaby możliwa, gdyba nie zaangażowanie, sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków i poświęcenie funkcjonariuszy służb mundurowych i żołnierzy.

  Gdy przyszło nam zmierzyć się z hybrydowym atakiem z Białorusi i próbą destabilizacji naszej wschodniej granicy, bez zawahania stanęliście i wciąż stoicie na pierwszej linii, chroniąc polskich obywateli.

  – dodał w liście minister Mariusz Kamiński.

  Spotkanie było wyjątkową okazją, by w atmosferze nadchodzących Świąt wspólnie przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia Ci, którzy na co dzień z poświęceniem realizują służbę dla dobra drugiego człowieka.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com