sobota, 30 września, 2023
+

  Ferie zimowe 2023 pod hasłem „Zimowe igraszki Bolka i Lolka” w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie dla maluchów

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ferie zimowe zaczynają się już za miesiąc. Koniecznie zapisz swoje dziecko na zajęcia, organizowane przez rzeszowskie Muzeum Dobranocek, które w swojej ofercie ma wiele atrakcji, w tym gier i zabaw dla najmłodszych. W tym roku ferie w muzeum odbędą się pod hasłem „Zimowe igraszki Bolka i Lolka”. Dzieci przeniosą się w magiczny, bajkowy świat.

  Szczegółowy program zajęć, dostępny także na plakacie:

  WTOREK, 17 STYCZEŃ

  Dola Bajkowego Idola

  Na zajęciach wielbiciele animacji dowiedzą się, skąd wziął się pomysł na stworzenie tak wyjątkowych postaci jakimi są Bolek i Lolek. Poznają zasady tworzenia filmów rysunkowych oraz sami stworzą ruchowe rysunki.

  ŚRODA, 18 STYCZEŃ

  Bolek i Lolek w Rzeszowie

  Uczestnicy zajęć poznają miejsca, które odwiedzili Bolek i Lolek. Bohaterowie przedstawią miejsca, które warto zobaczyć w Rzeszowie, a także opowiedzą legendę o tym, jak powstała nazwa miasta. Na zakończenie zajęć zostanie przeprowadzony test wiedzy o bohaterach dobranocek. Każdy wykona pocztówkę z Bolkiem i Lolkiem.

  CZWARTEK, 19 STYCZEŃ

  Pudełeczko otwórz wieczko

  Zajęcia sensoryczne zwracające uwagę na potrzebę troski o innych z udziałem Bolka i Lolka. Uczestnicy spotkania będą rozpoznawać zapachy i faktury z zamkniętymi oczami, będą odgadywać jakie akcesoria zostały ukryte w magicznym „pudełeczku” oraz zagrają w kalambury przedstawiające środki lokomocji, którymi podróżowali Bolek i Lolek. Na zakończenie wezmą udział w poszukiwaniach zaginionych skarbów.

  PIĄTEK, 20 STYCZEŃ

  Z Bolkiem i Lolkiem na Dzikim Zachodzie

  Uczestnicy zajęć wybiorą się w wirtualną podróż z wizytą do Indian. Zabawę rozpocznie indiańskie przywitanie dzieci, okrzyki oraz zapachy, które uczestnicy będą rozpoznawać z zamkniętymi oczami. Indiański klimat wytworzyły również dzięki wystukiwaniu rytmu na byle – czym. Zwieńczeniem warsztatów będzie wykonanie kolorowych, indiańskich pióropuszy.

  WTOREK, 24 STYCZEŃ

  Panie, Panowie Bolek z Lolkiem bajkę Wam opowie

  Warsztaty zapoznające uczestników z bohaterami bajek z przed lat, kolejnymi etapami pracy i realizacji filmu animowanego oraz różnorodnymi technikami animacji. Na ukończenie zajęć dzieci wykonają thaumatropy.

  ŚRODA, 25 STYCZEŃ

  Raz, dwa, trzy.. zgadujesz Ty

  Bolek i Lolek przedstawią uczestnikom mieszkańców bajkowego Muzeum, by następnie zaprosić wszystkich do zabaw i zgadywanek. Trzeba będzie odpowiadać na dociekliwe pytania, dobierać charakterystyczne rekwizyty do właściwych bajek, „pokazywać” na migi tytuły dobranocek oraz rozpoznawać bohaterów dobranocek z zamkniętymi oczami. Dzieci wykonają prace plastyczne w zimowym klimacie.

  CZWARTEK, 26 STYCZEŃ

  Bolek i Lolek na planie filmowym

  Opowieści o duecie superbohaterów i ich przygodach, którym towarzyszyć będzie poznawanie metod animacji, przegląd różnych modeli przeglądarek i rzutników z muzealnej kolekcji z pokazem przeźroczy i slajdów. Zabawę ubarwi rywalizacja o tytuł „dobranockowego omnibusa”. Finałem spotkania będzie tworzenie własnego kadru bajki.

  PIĄTEK, 27 STYCZEŃ

  Urodzinowe chichoty i dziecięce psoty

  Urodzinowa zabawa z Bolkiem i Lolkiem, na którą złoży się tworzenie i składanie życzeń jubilatom oraz wykonanie masek postaci z kreskówki.

  Rezerwacja pod numerem telefonu 17 748 36 51

  Grupa zorganizowana liczy min. 15 osób. Grupy większe niż 25 osób dzielimy na pół.

  Grupa może zarezerwować:

  1. Zajęcia edukacyjne – 8 zł/os.
  2. Zwiedzanie indywidualne + zajęcia edukacyjne – 14 zł/os.
  3. Zwiedzanie z przewodnikiem + zajęcia edukacyjne – 14 zł/os. + 25 zł/grupa

  Wstęp bezpłatny przysługuje dwóm opiekunom grupy liczącej powyżej 20 osób (gdy liczba opiekunów jest większa bilety po 6 zł).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com