środa, 7 czerwca, 2023
+

  W nocy zapaliła się kotłownia w budynku mieszkalnym w Trzcianie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W nocy w środę 14 grudnia o godzinie 01:20 została uruchomiona syrena remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świlczy. Alarm został spowodowany pożarem kotłowni w budynku mieszkalnym.

  Od dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego, w Rzeszowie. Strażacy ze Świlczy otrzymali dyspozycję udania się do miejscowości Trzciana. Gdzie w budynku mieszkalnym miał mieć miejsce pożar kotłowni.

  Do zdarzenia wyjechał zastęp w sile 6 strażaków. Po dotarciu na miejsce, strażacy ze Świlczy zastali ratowników z miejscowej jednostki, którzy prowadzili działania gaśnicze.

  Wszyscy domownicy o własnych siłach wyszli na zewnątrz i nie potrzebowali pomocy medycznej.

  Rota z zastępu OSP Świlcza weszła w aparatach ODO do mocno zadymionego budynku w celu sprawdzenia oraz przewietrzenia pomieszczeń. Następnie przystąpiono do wynoszenia składowanego węgla z kotłowni, który stanowił zagrożenie ponownego zapłonu. Pomieszczenie zostało sprawdzone kamerą termowizyjną. Kierujący Działaniami Ratowniczymi przekazał właścicielowi wytyczne co do dalszego postępowania i użytkowania budynku. Na miejscu pozostali strażacy z OSP Trzciana w celu kontroli pogorzeliska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com