środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Podczas warsztatów świątecznych w Muzeum Etnograficznym całe rodziny będą mogły nauczyć się robić przepiękne ozdoby!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie serdecznie zaprasza 18 grudnia 2022 r. (niedziela) o godzinie 14:00 na Świąteczne Warsztaty Rodzinne.

  Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazje do wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Wyjątkowa atmosfera grudniowych dni sprzyjać będzie opowieściom o tradycjach i zwyczajach tego okresu, a warsztaty stanowić będą doskonałą okazję do przeniesienia się w magiczny czas świąt naszych pradziadków.

  Podczas pierwszej części spotkania będzie się można dowiedzieć, czym był pośnik, dlaczego wilka zapraszano do wigilijnego stołu, kto kolędował z turoniem, czym były podłaźniczki i jak je przystrajano. Następnie podczas części warsztatowej każdy uczestnik będzie mógł wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne takie jak np. popularne w kulturze ludowej „światy” z opłatków.

  Zajęcia są przeznaczone zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych rodzin z dziećmi. Tak więc wszyscy będą mogli odwiedzić Muzeum w tym szczególnym czasie.

  Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie znajduje się na ul. Rynek 6. Więcej szczegółów dostępnych jest pod linkiem poniżej:

  www.muzeumetnograficzne.rzeszow.pl

  Koszt zajęć to 20 zł za osobę. Bilet rodzinny (1+1): 30 zł, każde kolejne dziecko: 15 zł

  Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona.

  Zapisów należy dokonywać pod numerem telefonu: (17) 8620217

  Zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com