poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  W rzeszowskim kinie Helios, odbędzie się 15. edycja festiwalu filmów snowboardowych „Winter Is My Love”. Puszczanych będzie cały szereg filmów o zimowej tematyce

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kino Helios przygotowało specjalny, zimowy repertuar. Podczas 2-godzinnego bloku pokazanych będzie 5 wyjątkowych tytułów, które zdobyły serca widzów i były najdłużej oklaskiwane podczas tegorocznego festiwalu w Warszawie.

  Ten rok jest przełomowy dla snowboardowej kinematografii. Filmy o snowboardzie to już nie tylko popis umiejętności najlepszych riderów, piękne kadry i kreatywne wykorzystanie nowych technologi. W tym roku to także opowieści o przyjaźni, przygodzie i odpowiedzialności. Bo snowboard to zajawka równie piękna, co niebezpieczna.

  Poza uwielbianymi przez widzów zajawkowymi filmami o freestylu kino pokaże też dwa dokumenty (z polskimi napisami) które niejedną i niejednego skłonią do głębszej refleksji.

  Niezmiennym pozostaje to, że te filmy podsycą Twoją zajawkę, będą okazją do spotkania się ze znajomymi i snucia planów na ten sezon oraz przypomną Ci za co kochasz zimę.

  Podczas weekendu 9-11 grudnia masz aż 3 okazje do przeżycia zimowej przygody. Każdego dnia prezentowany będzie ten sam repertuar. Nie przegap tej okazji, bo następna dopiero za rok.

  Filmy do obejrzenia w sieci kin Helios, w: Białymstoku, Bielsku – Białej, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

  W każdym z miast seanse odbywają się:

  w piątek: o godz. 18:00

  w sobotę: o godz. 18:00

  w niedzielę: o godz. 18:00

  REPERTUAR:

  JEROME TANON – FREE RIDER

  RUSTY TOOTHBRUSH – FAKE TEETH REAL FRIENDS

  MARIA THOMSEN – HOT COCO

  ELIAS ELHARDT – INVISIBLE GROUND

  DANNY DAVIS – ARK

  BILETY: https://www.helios.pl/wiml2022

  Bilety kupisz online lub w kasach kin Helios.

  Ceny biletów:

  7 dni przed seansem – 22,90 zł

  3-6 dni przed seansem – 25,90 zł

  1-2 dni przed seansem – 28,90 zł

  W dniu seansu – 32,90 zł

  Bilet grupowy – 21,90 zł

  OPISY FILMÓW:

  JEROME TANON – FREE RIDER / 35 min

  2022 Francja. Freeride

  Ten film Ci się przyśni! Najbardziej oczekiwany snowboardowy film tej jesieni. Trzeci film autora kultowych produkcji: „Eternal Beauty of Snowboarding” i „Zabardast” (5 milionów odsłon na YouTube). Oglądając go przeżyjesz niesamowitą przygodę i dowiesz się wszystkiego na temat tego, czym jest free ride i kim jest prawdziwy Free Rider.

  Film wyświetlamy z polskimi napisami.

  Zdobywca wielu nagród na tegorocznych festiwalach.

  Zwiastun: https://tiny.pl/wcd9x

  RUSTY TOOTHBRUSH – FAKE TEETH REAL FRIENDS / 15 min

  2022 Europa. Freestyle

  Jedna z najbardziej szalonych i oryginalnych ekip filmowych na scenie. Wyróżnia ich wszystko. Koniecznie zobacz ten film na dużym ekranie! Idziemy o zakład, że przypomnisz sobie o nim tej zimy wiele razy.

  MARIA THOMSEN – HOT COCO / 17 min

  2022 Kanada, Świat. Freestyle, jibbing, street

  Maria Thomsen to dziś jedna z najlepiej jeżdżących dziewczyn na świecie. Znamy ją z filmów Jess Kimury „Uninvited”, prezentujących miejski snowboarding w wykonaniu najlepszych riderek.

  Jest pierwszą (i jedyną) kobietą zaproszoną do prestiżowych zawodów X-Games Real Snow, które polegają na rywalizacji na najlepszy video part, powstający specjalnie na tę okazję i nagrywany w teamach: rider + montażysta.

  „Hot Coco” to jej najnowszy projekt filmowy. Opowiada o czterech wyjątkowych dziewczynach. Każda z nich dysponuje niesamowitym stylem, który wpłynie na współczesny kobiecy freestyle.

  Zwiastun: https://tiny.pl/wcdf7

  ELIAS ELHARDT – INVISIBLE GROUND / 34 min

  2022 Europa. Freeride, ekspedycja

  Film o ludzkiej delikatności. Po tragicznych wypadkach lawinowych zawodowi snowboardziści Xavier De Le Rue i Elias Elhardt kwestionują swoją motywację do zagrażającej życiu pogoni za freeridem, której się poświęcili.

  Przez kilka dni, będąc razem w górach, dzielą się osobistymi doświadczeniami związanymi z narażeniem się na ekstremalne ryzyko.

  Akceptując swoją kruchość, kwestionują nierealistyczne idee, starając się znaleźć równowagę między miłością do przygody a obłędnym dążeniem do adrenaliny i uznania.

  DANNY DAVIS – ARK / 32 min

  2022 wiat. Freestyle, backcountry

  Największe gwiazdy współczesnego snowboardu w towarzystwie najlepszych filmowców z branży, w otoczeniu najlepszego sprzętu, w lokacjach, o których każdy rider marzy.

  ARK to opowieść o przyjaźni, która powstaje w górach, z miłości do snowboardu. O budowaniu ogromnych skoczni w backcountry (od Kanady, po Japonię) i o lądowaniu w najbardziej miękkim puchu, jakiego tylko można dotknąć.

  Zobaczysz tu perfekcyjnie wykonane tricki: potężne skoki, szalone rotacje, totalnie wygiągnięte i trzymane do ostatniej chwili, stylowe graby.

  Film wyświetlamy w porażającej rozdzielczości – tak wysokiej, że za nią jest już tylko rzeczywistość

  Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu www.winterismylove.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com