1,2 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podkarpackiego dla studentów już niedługo!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Gala odbędzie się 12 grudnia 2022 roku (poniedziałek), w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, czyli na II piętrze, przy al. Cieplińskiego 4 w Rzeszowie. Początek o godzinie 10.

  Stypendia otrzymało w tym roku 100 studentów. Wręczał je będzie marszałek województwa Władysław Ortyl. 

  Program zatytułowany Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego ma na celu wspieranie stałego podnoszenia poziomu wykształcenia mieszkańców Podkarpacia oraz rozwój szkolnictwa wyższego w regionie. Jet on realizowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Po raz pierwszy w ramach programu studenci otrzymali wsparcie w roku akademickim 2014/2015. Zgodnie z regulaminem, stypendia przysługują studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, podejmującym studia po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich. Ponadto kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

  1)            podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej uczelni, znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego,

  2)            uzyskanie co najmniej 75% z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka – zdanego na poziomie rozszerzonym.

  Stypendium mógł otrzymać student, który złożył do Marszałka Województwa Podkarpackiego wniosek o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego wraz z załącznikami. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatrywane były przez Komisję powołaną przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. W tym roku wśród stypendystów znalazły się osoby, które na egzaminie maturalnym na poziomie rozszerzonym (z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka) osiągnęły wynik od 82 do 100%. Wysokość stypendium (wypłacanego jednorazowo) w roku akademickim 2022/2023 wynosi dla studenta 3 000 zł brutto.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com