środa, 27 września, 2023
+

  Trwają zgłoszenia do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka Przekracza Bariery Edycja Świąteczna 2023. Zaśpiewaj kolędę lub pastorałkę i wygraj nagrody

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Jesteś wokalistą? Lubisz śpiewać i masz do tego talent? Nagraj kolędę, pastorałkę, piosenkę o tematyce świątecznej, wyślij filmik do organizatorów konkursu i wygraj nagrody – nawet 2 tysiące zł! Zgłoszenia przyjmowane są od 6 grudnia do 23 grudnia. Gala finałowa odbędzie się w miejscowości Kleczew. Jest to konkurs o charakterze ogólnopolskim, a wziąć w nim udział mogą dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy bez względu na miejsce zamieszkania.

  Finał festiwalu odbywać się będzie w dniu 15.01.2023 roku.

  Sam konkurs składa się z kilku etapów:

  I etap – przyjmowanie zgłoszeń – od 06.12 do 23.12.2022

  II etap – publikacja listy osób zakwalifikowanych do udziału w festiwalu po wstępnej weryfikacji – 29.12.2022 na stronie festiwalu

  III etap – przesłuchania nagrań nadesłanych online – 14.01.2023

  IV etap – przesłuchania uczestników chcących wystąpić na żywo – 15.01.2023

  IV etap – ogłoszenie wyników 15.01.2023 podczas Koncertu finałowego.

  Przesłuchania konkursowe odbędą się dnia 14-15 stycznia 2023 r. w miejscowości Kleczew.

  Warunkiem udziału w festiwalu jest zgłoszenie uczestnika/ów poprzez prawidłowe wypełnienie „Formularza zgłoszeniowego” znajdującego się na stronie www.famakonin.pl w zakładce „Festiwal” w terminie 06.12 – 23.12.2022 r. z dołączonymi plikami (podkład oraz link do YouTube z nagranym utworem uczestnika). Tytuł filmu zamieszczonego na prywatnym portalu YouTube.com musi zawierać: Imię i Nazwisko, kategoria wiekowa, nazwa utworu. Przykład: „Jan Kowalski, kategoria 1, Lulaj Jezuniu”. Film konkursowy powinien być nakręcony poziomo, (nie jest wymagane statyczne ujęcie), może być nagrany w warunkach domowych. Użycie mikrofonu nie jest wymagane, jednak jest dozwolone.

  Prezentowany utwór musi mieć dobrze słyszalny wokal oraz podkład lub akompaniament własny, (ocenie będzie podlegać zarówno wokal jak i jakość podkładu). Niedopuszczalna jest ingerencja w nagranie za pomocą post-produkcji. Uczestnik zobowiązany jest przesłać swoje nagranie konkursowe w postaci jednego ujęcia. Niedozwolone są wszelkiego rodzaju montaże audio-wideo.

  Dopuszczalne są utwory o tematyce świątecznej, pastorałki, kolędy, wszelaka muzyka Bożonarodzeniowa. Utwory mogą być wykonywane w dowolnym języku.

  W festiwalu Piosenka Przekracza Bariery Edycja Świąteczna 2023 mogą wziąć udział dzieci od 3 roku życia, młodzież oraz dorośli. W festiwalu mogą wziąć udział wokaliści śpiewający solo, w duecie lub w zespołach do 9 osób włącznie. Solistom i duetom może towarzyszyć sekcja wokalna do 6 osób włącznie. Wiek osób wchodzących w skład sekcji wokalnych nie ma wpływu na zakwalifikowanie uczestników do odpowiedniej kategorii wiekowej.

  Kategorie wiekowe – soliści oraz duety:

  • Kategoria 1 od 3 do 10 lat włącznie

  • Kategoria 2 od 11 do 13 lat włącznie

  • Kategoria 3 od 14 do 17 lat włącznie

  • Kategoria 4 od 18 lat do 105 lat

  Kategorie wiekowe – zespoły wokalne:

  • Kategoria 1 od 3 do 12 lat włącznie

  • Kategoria 2 od 13 do 17 lat włącznie

  • Kategoria 3 od 18 lat do 105 lat

  Nagrody:

  Laureaci w kategorii wiekowej do 10 lat otrzymają nagrody rzeczowe świąteczne. W każdej kategorii wiekowej powyżej 10 lat zostaną przyznane statuetki „Złotą”, „Srebrna” i „Brązowa” oraz nagrody rzeczowe. Jury przyzna także nagrodę Grand Prix oraz nagrodę specjalną dla osobowości festiwalu.

  Ogólnopolski Festiwal Piosenka Przekracza Bariery Edycja Świąteczna 2023 organizowany jest przez:

  •          Szkołę Wokalno – Aktorską FAMA

  •          Miejski Dom Kultury Kleczew

  •          Założyciel oraz dyrektor festiwalu – Krzysztof Miętkiewicz

  •          Dyrektor Szkoły Wokalno – Aktorskiej FAMA – Marlena Brzezińska-Stawicka

  Biuro organizacyjne festiwalu:

  e-mail: piosenkaprzekraczabariery@gmail.com , tel.: 725 897 068

  Więcej informacji znajdziesz pod adresem https://famakonin.pl/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com