1,2 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” – jedyna taka wystawa w Europie, podczas której zobaczysz obrazy malarskie w okularach trójwymiarowych

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli – wyjątkowa wystawa „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” już w Rzeszowie. Można ją zobaczyć w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida ul. Fryderyka Szopena 11 w Rzeszowie. To właśnie impresjoniści złamali wszelkie obowiązujące wówczas zasady: wzięli sztalugi i wyruszyli w codzienne życie. Zaczęli przebywać i malować „zwykłych” ludzi. „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” bilety już dostępne.

  O wystawie „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D”

  W dniach 17-18 grudnia 2022 roku, po raz pierwszy w Rzeszowie pojawi się jedyna tego typu wystawa w Europie. Dotychczas wystawa ta była podziwiana na terenie całego kraju między innymi: sześciokrotnie w Poznaniu, trzykrotnie w Warszawie, trzykrotnie w Krakowie, trzykrotnie w Gdańsku.

  Zobacz na własne oczy najpopularniejsze dzieła mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu w trójwymiarowej wersji, na której dzieła największych malarzy zyskały jeszcze większą głębię, ekspresję i wyeksponowały ostatni plan, podkreślając mistrzowską perfekcję.

  Pejzaże, martwa natura, portrety na wyciągnięcie ręki. Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh – spotkaj najbardziej znane nazwiska w świecie sztuki 17 i 18 grudnia w Rzeszowie. Zobacz piękny, pełen barw świat, ukazany przez klasyków.

  Poczujesz prawdziwą głębię we wnętrzu słoneczników, a groźne burzowe chmury rozciągają się nad rozkołysanym morzem. Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo, że czasem to widok „martwej natury”.

  Dotknij Cyprysa i chwyć gwiazdy – spójrz inaczej na „Gwiaździstą noc” – oczami Vincenta van Gogha. Niech u Cezanne promienie słońca przebijają się przez korony drzew bardziej niż zwykle i zobacz poranną mgłę w „Impresji, wschód słońca” Moneta. Popraw kwiaty w bukiecie, które maluje Renoir i niech tancerka Degas’a tańczy tylko dla Ciebie.

  Wystarczy założyć okulary 3D, aby wybrać się w niesamowitą podróż po świecie sztuki.

  Informacje o zwiedzaniu

  Wystawa jest czynna w godz. 10-18

  Zwiedzanie wystawy rozpoczyna krótkie wprowadzenie w jaki sposób oglądać obrazy by zobaczyć wszystkie ich walory.

  Orientacyjny czas zwiedzania wystawy wraz z wykładem to ok. 60 minut.

  Bilety są dostępne do kupienia w cenach:

  CENY BILETÓW

  Bilet normalny – 40 zł / os.

  Bilet ulgowy – 35 zł/os.

  Bilet dziecinny – 15 zł/os. (4-6 lat)

  Okulary 3d dla dziecka poniżej 4 lat – 5 zł

  Zapraszamy serdecznie do zwiedzania!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com