0,9 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Poznaj niezwykły projekt, który rodzinę jako wartość bezcenną stawia na pierwszym miejscu!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS rozpoczęła realizację kolejnego zadania publicznego promującego pozytywny obraz rodziny i małżeństwa, zachęcający do podejmowania przez młodych ludzi decyzji o macierzyństwie oraz promujący obraz trwałego małżeństwa, które potrafi radzić sobie z problemami.

  Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS aktywnie wspiera już podkarpackich seniorów w projekcie „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek”. Swoimi działaniami pragnie uświadomić społeczeństwu, że grupa wiekowa 60+ jest tak samo ważna jak wszystkie inne, że seniorzy także zasługują na właściwą opiekę, rozmowę, integrację z innymi.

  Natomiast celem projektu „Podkarpackim rodzinom – wsparcie i szacunek” jest kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny w społeczeństwie, upowszechnienie informacji, kompetencji i wytworzonych w jego ramach narzędzi, ukierunkowanych na dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu społecznego i materialnego, a także kształtujących i promujących pozytywny wizerunek małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa oraz wspieranie aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz rodziny.

  Fundacja od wielu lat wspiera ważne inicjatywy, kierując się wartościami, takimi jak: rodzina, patriotyzm, szacunek, wsparcie.

  Za Fundacją GALICJA SEMPER FIDELIS przemawia kilkanaście lat nieprzerwanego działania!

  podkreśla Michał Delikat – Prezes Zarządu Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS
  Fot. Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS

  W ramach projektu zorganizowano konkurs „Podkarpackim Rodzinom – Wsparcie i Szacunek” dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach III otwartego konkursu ofert w zakresie promocji rodziny „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2022.

  Konkurs został podzielony na trzy kategorie tematyczne:

  • fotograficzny – adresowany do wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego: zadanie pt. Uchwyć piękno aktywnych rodzin.
  • literacki (dowolna forma) – adresowany do rodzin – zadanie pt. Moja koncepcja na aktywne rodzicielstwo.
  • reklamowy – na hasło promujące rodziny wielodzietne – adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – zadanie pt. Hasło reklamowe na billboardy promujące rodziny z dwójką i większą liczbą dzieci.

  Prowadzona przez Fundację GALICJA SEMPER FIDELIS kampania edukacyjna buduje pozytywny wizerunek rodziny w społeczeństwie, dlatego ważny jest stały kontakt z mediami. Jest to przekaz rzetelny, prawdziwy, zwalczający negatywne stereotypy społeczne na temat rodziny.

  Realizacja projektu przyczynia się do upowszechnienia wśród mieszkańców Podkarpacia przekonania, że dobrem społecznym jest trwałe małżeństwo kobiety i mężczyzny i należy nakierowywać się na jego rozwój.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com