sobota, 9 grudnia, 2023
+

  Kino Zorza zaprasza na filmowe wtorki z Instytutem Pamięci Narodowej. Tym razem zobaczymy film „Żeby nie było śladów” za darmo!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, w ramach w cyklu bezpłatnych pokazów filmowych, organizowanych w rzeszowskim Kinie „Zorza”, zaprasza na film „Żeby nie było śladów” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

  Film, to oparta na reporterskiej książce Cezarego Łazarewicza historia morderstwa z czasów PRL i ukrywania prawdy przez komunistyczne służby. Ukazuje kulisy śmiertelnego pobicia przez funkcjonariuszy milicji warszawskiego licealisty Grzegorza Przemyka w maju 1983 r. Reżyser filmu Jan P. Matuszyński mówił, że dramat człowieka stał się dramatem ludzi. Mi się wydawało, że to pobicie było najtragiczniejszym wydarzeniem, a się okazuje, że to był dopiero początek, a to, co się później wydarzyło, ma dużo większe różne tragiczne reperkusje, dla bardzo wielu osób. To jak uderzenie kamyka w przednią szybę samochodu podczas jazdy – pajączek się rozchodzi. To ta sprawa, w taki sposób się rozchodzi, w coraz większych kręgach, coraz więcej osób jest w to wciągniętych. Wszyscy stali się ofiarami, bo nikt z tego nie wyszedł zwycięsko – zaznaczył reżyser filmu.

  Projekcja odbędzie się we wtorek 13 grudnia 2022 r. w Kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28) o godzinie 18.00.

  Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją historyka Instytutu Pamięci Narodowej. Dostępność biletów do sprawdzenia pod numerem telefonu 17 86 06 054. Odbiór wejściówek od poniedziałku 5 grudnia w siedzibie IPN przy ul. Słowackiego 18 oraz w Kinie „Zorza”.

  Film dozwolony od lat 15. Czas trwania seansu: 160 minut.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com