piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce oraz Kawiarnia Niebo w Mieście zapraszają na grudniowy „Romans z Literaturą”!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już po raz trzeci serdecznie zapraszamy na ucztę ze sztuką. W piątek, 9 grudnia w kawiarni „Niebo w Mieście”, przy ul. 3 Maja w Rzeszowie znów zabrzmi nastrojowa muzyka, poezja i proza, a nasz wzrok przyciągną wyjątkowe ikony. Wszystko za sprawą mikołajkowego „Romansu z Literaturą”.

  Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się w lipcu w Rzeszowie, drugie Dzikowcu, a teraz znów powraca do Rzeszowa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.30 i poprowadzi je Izabela Fac – kobieta wrażliwa na piękno, osoba o wielu talentach i zainteresowaniach.

  Podczas spotkania będzie można usłyszeć fragmenty twórczości literatów oraz posłuchać jak powstają utwory, dowiedzieć się o blaskach i cieniach bycia artystą, postrzeganiu nowych autorów i oczekiwaniach wobec już doświadczonych.

  Cel jaki przyświeca organizatorom cyklicznego „Romansu z Literaturą” to potrzeba zintegrowania oraz pokazania młodej debiutem sceny literackiej oraz spotkania w jednym miejscu świata literackiego, sztuki i muzyki.

  Fot. FB Grudniowy Romans z Literaturą

  Swoją poezję zaprezentują tym razem: Jadwiga Buczak, Małgorzata Szepelak oraz ks. Tomasz Nowak.

  Wysłuchamy również fragmentów prozy: Anny Kasiuk, Katarzyny Bester, Anny Ziobro oraz Małgorzaty Matwij.

  Poezję i prozę będą czytały kobiety o cudownych, kojących głosach: Mariola Łabno-Flaumenhaft oraz Joanna Prejzner.

  Podczas spotkania będzie można oglądać ikony napisane przez Agnieszkę Mrozek – poetka, malarka, kreatorka wnętrz, regionalistka i projektantka pięknych naszyjników. Na poprzednim, jesiennym wydaniu „Romansu z Literaturą” prezentowała swoje wiersze.

  Podczas części muzycznej usłyszymy Annę Stopińską, która zagra na skrzypcach.

  Ponadto zapraszamy do wsparcia dzieci z Domu Dziecka w Strzyżowie! Zbieramy dla nich słodycze. Słodkości można przynosić do Kawiarni Niebo w Mieście oraz Komory normobarycznej przy ul. Zawiszy Czarnego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com