czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Developres łatwo wygrywa pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzyń

Udane Mikołajki sprawiły swoim kibicom siatkarki Developresu. W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń drużyna z Rzeszowa pokonała Volley Mulhouse Alsace 3:0.

Oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 2017/18. Dwukrotnie lepsze okazały się rzeszowianki i liczyły na powtórkę. W drużynie Mulhouse grała również była zawodniczka rzeszowskiej drużyny Helene Rousseaux.

Początek spotkania był wyrównany i poziomem nie przypominał meczu Ligi Mistrzyń. Dużo niedokładnych przyjęć i nieskończonych ataków lekko frustrowało kibiców. Wszystko zmieniło się, gdy na zagrywkę poszła Magda Jurczyk. Z wyniku 12-12, gospodynie wyszły na czteropunktowe prowadzenie 16-12. Nie do zatrzymania była atakująca miejscowej drużyny Gabriela Orvosova, dzięki której „Rysice” zwyciężyły do 19.

Kolejną partię lepiej zaczęły przyjezdne. Wyszły na trzypunktowe prowadzenie, a gra Developresu nie napawała optymizmem. Wtedy Stephan Antiga dokonał kluczowej, jak się później okazało zmiany środkowych. Na zagrywkę za Weronikę Centke weszła Anna Obiała i miejscowe zdobyły 5 punktów z rzędu. W końcówce znowu nie do zatrzymania w ataku była Gabriela Orvosova i tak jak w pierwszym secie, Developres triumfował do 19.

Ostatni set również lepiej zaczęła drużyna z Francji, jednak fantastyczna w obronie Ola Szczygłowska i niezawodna w ataku Gabriela Orvosova wraz z Jeleną Blagojević poprowadziły Developres do wygranej.

MVP spotkania została w pełni zasłużenie Gabriela Orvosova.

Developres Rzeszów 3:0 Volley Mulhouse Alsace (25-19, 25-19, 25-20)