niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Wybierz się na spektakl baletowy „Dziadek do orzechów” w Mielcu w połowie grudnia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dom Kultury SCK w Mielcu zaprasza na wyjątkowy spektakl: „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Królewskiego Baletu Klasycznego z muzyką Piotra Czajkowskiego. Spektakl taneczny odbędzie się 14 grudnia 2022 roku, o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury SCK.

  Królewski Balet Klasyczny nawiązuje do najlepszych tradycji tanecznych w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zarówno swoim międzynarodowym składem, jak i wysokim profesjonalizmem w odtworzeniu, co udowadnia z taneczną gracją podczas kolejnych występów i spektakli. Solistą zespołu jest wybitny talent Dominik Senator. Nazwisko solisty można potraktować symbolicznie, wszak Sala Senatorska na Wawelu zwana była inaczej Tanecznicą i urządzano w niej przedstawienia baletowe, a dziś stoi tam krzesło tronowe króla Stanisława Augusta Poniatowskiego…

  Balet to sztuka królewska. I to dosłownie – we Francji osiągnął szczyty doskonałości dzięki Królowi Słońce, który sam uczestniczył w przedstawieniach baletowych jako tancerz. Również w Polsce początki baletu zawdzięczamy opiece królewskiej – Stanisław August Poniatowski, jako wybitny mecenas sztuki powołał do istnienia pierwszy stały zespół baletowy na ziemiach polskich. Od zawsze taniec, przemawiający językiem ciała i pięknym gestem, łączył przedstawicieli różnych krajów i narodów. Zespół Marcina Rolczyńskiego nie jest tu wyjątkiem: w 30-osobowej grupie młodych tancerzy znajdują się artyści ze wszystkich zakątków świata, podobnie jak jest to w przypadku współpracujących z nimi pedagogów oraz choreografów (Alessandro Bonavita z Włoch czy Wiktor Davydiuk z Ukrainy).

  Współorganizator: Dom Kultury SCK.

  Bilety w cenie 120 zł (sala) i 100 zł (balkon) do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12:00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna) oraz na kupbilecik.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com