poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Uczestnik kolizji w Giedlarowej miał blisko dwa promile w organizmie!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Giedlarowej, kierująca hyundaiem, wykonując manewr skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem. Poszkodowany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

  W minioną środę, funkcjonariusze leżajskiej drogówki zostali skierowani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło w Giedlarowej.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia mieszkanka Giedlarowej, kierując samochodem marki Hyundai nieprawidłowo wykonała manewr skrętu w lewo, czym doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Opel, którego kierującym był 44-letni mieszkaniec Leżajska.

  W wyniku tego zdarzenia, oprócz uszkodzeń w pojazdach doszło również do uszkodzenia elementów ogrodzenia w przyległej posesji. Obecni na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Urządzenie wykazało, że 44-latek był pijany – miał prawie 2 promile alkoholu. Kierująca hyundaiem była trzeźwa.

  Sprawczyni kolizji została pouczona. Poszkodowanemu w kolizji, nietrzeźwemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony. Leżajszczanin za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

  Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com