poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Pokaz zdjęć opuszczonych, polskich kościołów w obiektywie Piotra Duraka

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, a dokładniej filia nr 8, przy ul. Okulickiego 3 zaprasza na pokaz fotografii Piotra Duraka ŚLADAMI ŚWIĄTYŃ WYGNANYCH już 6 grudnia 2022 r., o godz. 18.00.

  Piotr Durak, pochodzi z Mielca, jest poetą, prozaikiem, dziennikarzem, nauczycielem polonistą, podróżnikiem i eksploratorem.

  Dokumentuje popadające w ruinę zabytki architektury sakralnej, a zwłaszcza cerkwie greckokatolickie. Plonem tej pracy jest dwuczęściowy i dwujęzyczny (polsko-ukraiński) album pt. „Świątynie wygnane: niszczejące cerkwie greckokatolickie w Polsce” (2017). Bada opuszczone przez człowieka miejsca: stare fabryki i nieczynne kopalnie. Był w opustoszałym po katastrofie czarnobylskiej mieście Prypeć. Jest skoczkiem spadochronowym. Pasjonatem wycieczek rowerowych po Polsce i Europie, które opisał w „Dziennikach rowerowych” (2011), a na pontonie samotnie przepłynął wszystkie największe rzeki Polski. Fotografuje, chodzi po górach, gra na gitarze.

   Wydał trzy tomiki poezji: „Odnaleźć siebie” (2006), „Wiatrołomny” (2008), „Raport zza mgły” (2018) oraz powieść „Ostatni rok” (2007), a także przewodnik „Ziemia Mielecka” z licznymi fotografiami własnego autorstwa (kilka wydań).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com