0,6 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Operatorzy numerów alarmowych szkolili się w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Rzeszowie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przedstawiciele Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili cykl szkoleń dla operatorów numerów alarmowych z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie.

  W spotkaniach, które odbyły się w październiku i listopadzie br. w formie online, wzięli udział również funkcjonariusze na co dzień pełniący funkcję dyżurnego oraz zastępcy dyżurnego w komendach miejskich i powiatowych Policji województwa podkarpackiego.

  Podstawowym celem inicjatywy było omówienie zasad przepływu i zarządzania informacją o zaistniałym zdarzeniu, w kontekście współdziałania na rzecz mieszkańców. Poruszono również problematykę dotyczącą podstaw funkcjonowania Systemu Powiadomienia Ratunkowego, korzyści wynikających z funkcjonowania interfejsu komunikacyjnego oraz zasad kierowania na miejsce zdarzenia służb ratowniczych.

  Fot. Policja Podkarpacka

  Tego typu szkolenia odbywają się corocznie. Ich organizacja ma ogromne znaczenie dla zapewnienia właściwej współpracy podmiotów wchodzących w skład systemu powiadamiania ratunkowego, co w rezultacie zapewnia szybką i skuteczną pomoc. 

  Fot. Policja Podkarpacka

  Na przestrzeni tego roku, Centrum Powiadamiania Ratunkowego przyjęło około 769 909 zgłoszeń, z czego do jednostek Policji garnizonu podkarpackiego zostało przesłanych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego około 115 488 zgłoszeń. Zawierały one informacje o zdarzeniach skutkujących podjęciem czynności przez poszczególne jednostki.

  Warto również przypomnieć, że w czerwcu 2018 roku obsługa numeru alarmowego 997 na terenie województwa podkarpackiego została przejęta przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com