1,7 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Okrągła rocznica istnienia rzeszowskiego szpitala im. Fryderyka Chopina

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie obchodzi jubileusz 135-lecia. Z tej okazji w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego odbyła się uroczysta gala połączona z konferencją dotyczącą promocji zdrowia.

  Zgromadzonych gości w sali Filharmonii Podkarpackiej imienia Artura Malawskiego przywitał dyrektor placówki dr n. med. Janusz Ławiński. Uroczystość była okazją do przypomnienia historii szpitala, wręczenia okolicznościowych statuetek i podziękowania wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat przyczynili się do rozwoju placówki.

  W ramach konferencji na temat teraźniejszości i przyszłości onkologii zgromadzeni mogli wysłuchać wykładów: prof. dr. hab. n. med. Mirosława Markiewicza, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie hematologii  nt. „Przeszczepy szpiku w KWS 1. Stan aktualny – osiągnięcia i wyzwania” oraz dr. n. med. Jacka Pszenicznego, kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii onkologicznej o możliwościach chirurgicznego leczenia raka piersi.

   Gratuluję wszystkim tym, którzy przez lata tworzyli i rozwijali szpital, świadcząc pomoc i opiekę na najwyższym poziomie. Kieruję podziękowania do wszystkich lekarzy, pielęgniarek oraz pozostałych członków personelu medycznego, którzy na co dzień podejmują działania na rzecz leczenia i niesienia pomocy chorym. Gratuluję niezwykłej aktywności, jaką cechuje się Państwa działalność. Liczne przedsięwzięcia, które podejmowaliście i wciąż podejmujecie, godne są naśladowania i powinny stać się inspiracją dla innych

  Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki

  KSW Nr 1 Rzeszowie to najstarszy rzeszowski szpital.  Jest jednym z wiodących ośrodków w województwie kompleksowo leczących choroby nowotworowe. Pod koniec 2017 r. formalnie włączono w jego strukturę dotychczas funkcjonujący osobno na rynku rzeszowskich usług medycznych Szpital Gruźlicy i Chorób Płuc na ulicy Rycerskiej. Placówka jako pierwsza w województwie rozwija chirurgię robotyczną.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com