piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Od 1 grudnia został przywrócony żółty szlak na Połoninę Wetlińską

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dobra wiadomość dla turystów udających się w Bieszczady. Od 1 grudnia przywrócony został przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej do schronu BdPN „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej.

  W ramach przeprowadzonych prac remontowych utwardzono i wyrównano nawierzchnię szlaku oraz odnowiono znakowania barwne.

  Wcześniej wyznakowane obejścia pozostają wyłączone z udostępniania. Przy węźle szlaku żółtego z czarnym dostępny jest zielony łącznik szlaku żółtego i czerwonego wychodzącego z Brzegów Górnych.

  Gdzie kupić bilety na szlaki?

  Jednocześnie Bieszczadzki Park Narodowy przypomina, że w okresie zimowym wejście na teren szlaków oraz ścieżek przyrodniczych BdPN wymaga zakupu biletu wstępu. Opłatę można uiścić drogą elektroniczną za pośrednictwem operatora płatności internetowych: bdpn.eparki.pl.

  Na miejscu udostępniane są również poniższe punkty sprzedaży:

  • kasy parkingów: na Przełęczy Wyżniańskiej, w Wołosatem oraz w Brzegach Górnych,
  • punkty informacyjno-kasowych: na Przełęczy Wyżnej oraz w Mucznem.

  Wpływy z biletów wstępu na szlaki turystyczne finansują działalność ratowniczą GOPR! BdPN przekazuje na ten cel 15% przychodu netto z opłat uiszczanych za wstęp na te szlaki. W przeciągu trzech ostatnich lat (2019, 2020 i 2021) na cele ratownictwa górskiego przekazano łącznie ponad 1 330 000,00 zł.

  Natomiast płaty za parkowanie pojazdów oraz wstęp na szlaki i ścieżki przyrodnicze pobierane są w gotówce zgodnie z obowiązującym cennikiem. Od 15 kwietnia 2023 r. powróci sprzedaż biletów wstępu we wszystkich punktach informacyjno-kasowych.

  Dla zwiedzających bezpłatnie udostępnione są trzy toalety typu alpejskiego (Stare Sioło w Wetlinie, Przełęcz Wyżna przy punkcie kasowym, Przełęcz Bukowska) oraz sanitariaty na parkingu w miejscowości Wołosate (sanitariat czynny w godzinach pracy parkingu).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com