środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Duże zainteresowanie podkarpackich szkół kolejną edycją akcji edukacyjnej KAS „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) we wrześniu br. rozpoczęła 4 edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Celem akcji jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu i uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Na zaproszenie podkarpackiej KAS odpowiedziało już ponad 150 szkół z regionu

  Cel akcji

  Zajęcia prowadzone przez trenerów KAS mają przede wszystkim ostrzec młodzież przed niebezpieczeństwem jakie wiąże się z udziałem w nielegalnych grach hazardowych. KAS chce również  zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania przez dzieci i młodzież z gier komputerowych, takie jak uzależnienie czy wyizolowanie społeczne. Celem spotkań z młodzieżą jest też uświadomienie, że rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych wiąże się z ryzykiem uzależnienia od hazardu

  Akcja jest skierowana do uczniów klas 7. i 8. szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele.

  Szczególnie zagrożona jest młodzież

  Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Dlatego tematyka akcji uwzględnia również problem wykorzystywania Internetu przez podmioty organizujące nielegalne gry hazardowe.

  Organizatorzy nielegalnych kasyn w Internecie często oferują nowym graczom możliwość grania za darmo, aby ich zachęcić, a w konsekwencji uzależnić od gry za pieniądze. Popularnym zjawiskiem jest również oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów, którymi gracze mogą posługiwać się podczas kolejnych gier.

  Duże zainteresowanie akcją wśród podkarpackich placówek

  W ramach 4 edycji swój akces do akcji zgłosiło już 153 placówki edukacyjne z woj. podkarpackiego.

  „ Zainteresowanie akcją jest bardzo duże. Podkarpaccy pedagodzy zgłosili chęć przystąpienia do akcji zarówno z poziomu szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych. Notujemy także zgłoszenia z ośrodków szkolno- wychowawczych oraz internatów. Przeszkoleni  trenerzy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i podległych jednostek przeprowadzili już spotkania w ponad 30 placówkach w regionie” mówi Danuta Pieniążek- Superson z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, koordynująca akcję edukacyjną w woj. podkarpackim.

  W ostatnich dniach funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Usługowo- Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu a także szkół podstawowych w Nienowicach,  Tuligłowach i Świętoniowej.

  Gdzie zgłaszać chęć udziału w akcji „HAZARD? Nie daj się wciągnąć”

  Szkoły, które są zainteresowane współpracą i organizacją spotkań z przedstawicielami KAS w województwie podkarpackim, proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres:

  hazard.nie.dziekuje.podkarpackie@mf.gov.pl

  Więcej informacji na stronie www.niedlahazardu.gov.pl

  Edukacja i profilaktyka ogólnopolska Akcja edukacyjna „Hazard? Nie, dziękuję” wystartowała w 2018 r. W ostatniej, 3. edycji akcji uczestniczyło ponad 82 tys. uczniów z różnych województw. Wśród nich było prawie 5,9 tys. uczniów ze szkół z Podkarpacia ( KAS przeprowadziła 178 lekcji w 105 podkarpackich szkołach).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com