1,7 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Wypadek na ul. Chmury w Rzeszowie, jedna osoba w szpitalu!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci wyjaśniają okoliczność porannego wypadku, do którego doszło na ulicy Chmury w Rzeszowie. Kierujący iveco zderzył się z fiatem. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  W czwartek, 1 grudnia, tuż przed godz. 8, dyżurny rzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Rzeszowie na ulicy Chmury. Na miejsce został skierowany policyjny patrol oraz ekipa wypadkowa rzeszowskiej drogówki.

  Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca dostawczego iveco, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Rudnej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 25-letniej kierującej pojazdem marki Fiat Punto.

  Mieszkanka powiatu rzeszowskiego z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

  Apel Podkarpackiej Policji

  Nadszedł grudzień. Warunki jakie panują o tej porze roku na drogach naszego regionu, wymagają od kierowców zmiany techniki jazdy.

  Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu, deszczu ze śniegiem, śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

  Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy.

  Pogoda sprawia, że dają o sobie znać zagrożenia w ruchu drogowym związane z ograniczoną widocznością. W zimowych warunkach zadbanie o dobrą widoczność daje kierującemu możliwość obserwowania wszystkiego, co dzieje się dookoła pojazdu oraz podjęcia właściwych decyzji i wykonania sprawnie prawidłowych manewrów na drodze.

  Równie ważne jest z uwagi na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego, aby zanim wyruszymy w drogę zadbać o „widoczną” szybę. Usunięcie śniegu z szyb umożliwi dobrą obserwację drogi. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na ewentualny lód, bądź szron. Kiedy kierowcy uda się już usunąć wszystkie przeszkody występujące na zewnątrz szyb, musi zadbać o ich stan od wewnątrz. Tu istotną rolę spełnia działający nawiew na przednią szybą i klimatyzacja, które pozwolą w jak najszybszy sposób pozbyć się ewentualnej pary na szybach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com