1,7 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  W połowie grudnia Rzeszów przekaże kolejnych sześć generatorów dla trzech miast ukraińskich

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola i europejskie miasta startują z kampanią dla Ukrainy „Generatory Nadziei”.

  Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola oraz Dario Nardella, burmistrz Florencji i przewodniczący Eurocities – sieci grupującej ponad 200 największych miast Europy, a której członkiem jest również Rzeszów, zainaugurowali 30 listopada 2022 r. inicjatywę „Generatory Nadziei”.

  W inauguracji wziął udział Andrij Jermak, szef gabinetu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

  Eurocities apelują do miast, aby przekazywały Ukrainie generatory prądu i transformatory. Pomoże to Ukraińcom przetrwać nadchodzącą surową zimę.

  Wzywam wszystkie miasta, miasteczka i regiony w całej Europie, by przyłączyły się do kampanii „Generatory nadziei”. Razem możemy naprawdę wiele zdziałać. Dzięki generatorom będzie można utrzymać w ruchu najważniejsze obiekty w kraju. Zapewnią one energię szpitalom, szkołom, wodociągom, punktom pomocy i schronom…

  powiedziała Przewodnicząca PE Roberta Metsola,

  Rzeszów od początku wojny wspiera Ukrainę. 2 kwietnia br. Prezydent Rzeszowa jako pierwszy z prezydentów miast UE spotkał się z Przewodniczącą Parlamentu Europejskiego, aby przedstawić działania pomocowe dla Ukrainy prowadzone przez Rzeszów.

  Pomagaliśmy i pomagamy, również przekazując agregaty prądotwórcze. Podczas pierwszych miesięcy wojny przekazaliśmy ponad 100 agregatów

  powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

  Po ostatnim apelu miasta, firmy i organizacje zgłaszają się do Urzędu Miasta Rzeszowa z propozycją przekazania sprzętu lub przekazują go bezpośrednio do ukraińskich miast. Przedsiębiorstwa robią także zbiórki pieniędzy i będą kupowały agregaty na podstawie specyfikacji zamieszczonej na stronie erzeszow.pl.

  17 grudnia Rzeszów przekaże kolejnych 6 generatorów dla 3 miast ukraińskich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com