czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  Piszesz wiersze? Śpiewasz? A może malujesz lub wyszywasz? Przyłącz się do Stowarzyszenia Twórców Kultury!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne dla nowych członków, którzy chcą dzielić się z innymi swoją twórczością i uzyskać wsparcie od doświadczonych kolegów – literatów, malarzy, wokalistów, rzeźbiarzy, itp.

  W szeregach RSTK są znani poeci, pisarze, malarze z naszego regionu. Jest zatem okazja do nawiązania nowych relacji, czy nawet przyjaźni!

  RSTK obchodzące w 2020 roku 40-lecie swojej działalności ma w swoim dorobku wiele dokonań, których może pozazdrościć wiele ośrodków w kraju, jak i za granicą. Propaguje szeroko pojętą kulturę, w tym pamięć narodową i aktywne w tym temacie uczestnictwo wyrażane piórem, pędzlem, muzyką i sztuką.

  Stowarzyszeni w RSTK działają w kilku sekcjach, realizując swoje pasje i zamiłowania.

  Stowarzyszenie działa przy Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Stefana Okrzei 7, w ścisłym centrum stolicy Podkarpacia. Skupia ponad pięćdziesięciu członków stałych, kilku honorowych, jak również liczne grono sympatyków.

  Pasjonaci literatury i sztuki spotykają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 17.00 i rozmawiają o wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się na Podkarpaciu. Dzięki wymianie informacji można się dowiedzieć o spotkaniach autorskich znanych i lubianych artystów z naszego regionu. Jest także szansa na promocję własnej twórczości, ponieważ Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury organizuje wiele ciekawych spotkań i uroczystości z różnych dziedzin sztuki.

  W październiku odbyły się dwa wieczory poetycko-muzyczne z cyklu „Impresje Jesienne”, podczas których poeci – członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali swoje najpiękniejsze wiersze o jesieni. Do tego całą imprezę uświetniła wspaniała muzyka o tematyce jesiennej oraz wystawa obrazów z jesienią w roli głównej.

  Natomiast 18 listopada Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury, pragnąc uczcić 104 rocznicę odzyskania niepodległości Polski oraz jej bohaterów, zorganizowało w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie wieczór poetycko-muzyczny pt. „Warto było czekać”. 

  Piszesz wiersze? Śpiewasz? A może malujesz lub wyszywasz? W najbliższy poniedziałek, 5 grudnia czekamy na Ciebie na naszym kolejnym spotkaniu roboczym w WDK w Rzeszowie, przy ul. Okrzei 7, pokój nr 216.

  Mamy ambitne plany i szukamy fotografów amatorów, by stworzyć w naszym stowarzyszeniu sekcję fotograficzną. Jeśli nie rozstajesz się z aparatem fotograficznym, dostrzegając piękno przyrody lub uwieczniasz ciekawe wydarzenia, przyłącz się do nas i wspólnie dzielmy swoje pasje!

  RSTK współpracuje z licznymi środowiskami twórczymi z Podkarpacia, Lwowskim Centrum partnerstwa i Współpracy Kulturalnej, ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Rzeszowskiego, Lwowską Akademią Sztuki  i innymi.

  Wielu ludzi stowarzyszenia odznaczonych jest  medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” wieloma dyplomami i wyróżnieniami na co niewątpliwie zasłużyli.

  Stowarzyszenie jest otwarte i zaprasza wszystkich, którzy wiedzą że: „Naród bez Kultury to jak dom bez ludzi – tylko głuche mury”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com