13,6 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023
+

  Spotkanie z Joanną Rawik – autorką kilkunastu powieści, dziennikarką i publicystką

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Wypożyczalnia Główna zaprasza na spotkanie z pieśniarką, aktorką, dziennikarką i pisarką – Joanną Rawik. Wstęp na spotkanie jest wolny. Wyjątkowy mityng odbędzie się w bibliotece na Dąbrowskiego 33 a, jeszcze w tym tygodniu, 2 grudnia o godzinie 19:00.  

   Kim jest Joanna Rawik?

  Joanna Rawik to znakomita pieśniarka, aktorka, dziennikarka, pisarka i publicystka. Ma w swoim dorobku 12 książek, współpracowała z wieloma czasopismami. Jest propagatorką wiedzy o Edith Piaf i wykonawczynią jej piosenek. Wystąpiła w paryskiej Olimpii. Była wykładowcą historii piosenki francuskiej w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Do Polski, do Wrocławia przybyła w 1947 roku. Do trzynastego roku życia nie znała języka polskiego, choć mówiła już po rumuńsku, niemiecku i francusku. Pseudonim Joanna Rawik przyjęła pod wpływem lektury „Łuku triumfalnego” Ericha Marii Remarque’a. Nadal jest aktywna, koncertuje, prowadzi audycje radiowe. Najbardziej znane utwory z repertuaru Joanny Rawik to: „Romantycznie (Kocham świat)”, „Po co nam to było”, „Nie chodź tą ulicą”, „Nie z każdej mąki będzie chleb”, „Kiedy iść to daleko”, „Czy to ty Warszawo?”, „Nieproszony gość”, „Ołowiane żołnierzyki” (w tym utworze śpiewa także po rumuńsku).

  Joanna Rawik opowie o niedawnym pobycie w Bukareszcie, stolicy kraju swojego urodzenia i dzieciństwa. We wrześniu br. złożyła wizytę w Rumunii wraz z prezesem Krzysztofem Skowrońskim i dziennikarzami Radia Wnet. Będzie mowa także o audycjach radiowych pt. „Sztuka jest magią”, które w każdy poniedziałek od ponad dwóch lat przygotowuje i prowadzi w Radiu Wnet, zapraszając ciekawych gości i opowiadając o ważnych wydarzeniach i osobach ze świata kultury, tych  aktualnych jak i tych, które przeszły już do historii.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com