-1,5 C
Rzeszów
wtorek, 28 marca, 2023
+

  Podkarpacki Finał Europejskiego Roku Młodzieży – koncert, podczas którego usłyszymy słynne radiowe hity oraz stare dobre, polskie kawałki

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Energia, młodość i przeboje, czyli koncert „Jak nie MY, to kto?”

  Szesnaście piosenek, które dobrze znamy z anten radiowych, znajdzie się w programie koncertu przygotowanego z okazji Podkarpackiego Finału Europejskiego Roku Młodzieży. Trwają próby do wydarzenia przygotowywanego  wspólnie przez Dom Kultury w Przecławiu oraz Miejski Ośrodek w Dębicy. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a honorowy patronat nad widowiskiem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Całe wydarzenie wspierają Fundusze Europejskie.

  Europejski Rok Młodzieży

  Koncert organizowany jest z okazji Europejskiego Roku Młodzieży. To wydarzenie jest świetną okazją do pokazania ludzi młodych z Podkarpacia, ich pasji i dokonań oraz dumna prezentacja ich talentów muzycznych.

  – „Miejsce koncertu także nie jest przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MOK to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie. Mam nadzieję, że bilety na koncert szybko się rozejdą, a samo spotkanie będzie okazją nie tylko do wysłuchania sporej dawki dobrej muzyki, ale do integracji społeczności, zwłaszcza tej młodszej, której ten koncert dedykujemy” – podkreśla Wioletta Rejman, Dyrektorka Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP w Rzeszowie, organizator przedsięwzięcia.

  „Jak nie my to kto?”

  Wydarzenie, które odbędzie się 3 grudnia w sali dębickiego MOK-u, nosi tytuł „Jak nie my, to kto?” i właśnie ruszyły intensywne próby muzyczne.

  – „Wspólnie wybraliśmy repertuar, który złoży się na program koncertu, a od kilku tygodni powstają aranżacje utworów, które zaprezentujemy. Będą to przeboje nowe i nieco starsze. Usłyszymy znane piosenki m.in. Dawida Podsiadły, Sanah, Męskiego Grania, Mroza, ale także Zbigniewa Wodeckiego i Małgorzaty Ostrowskiej” – mówi Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu.

  Zespół, który pracuje nad przygotowaniem wydarzenia to instruktorzy przecławskiego domu kultury oraz przyjaciele obu instytucji organizujących koncert. Wszyscy to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach. Specjalnie na potrzeby koncertu przyjęli nazwę Muzyczna Reprezentacja Podkarpackich Talentów.

  – „To znakomity skład fantastycznych i utalentowanych ludzi z całego Podkarpacia, spośród których nie wszyscy mieli dotąd okazję występować w tak dużym zespole. Każdy z nas nie tylko przykłada się do występu, ale przede wszystkim dobrze się bawi i poznaje nowych przyjaciół. Dzielimy muzyczne pasje” – zapewnia wokalistka, Aleksandra Malczyńska.

  Łącznie podczas koncertu zaprezentuje się blisko 50-ciu młodych instrumentalistów i wokalistów.

  Bezpłatne zaproszenia na koncert są dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy i Domu Kultury w Przecławiu od 15 listopada (informacja pod nr tel. 17 749 39 82).

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com