środa, 27 września, 2023
+

  Międzynarodowy szczyt „World for Ukraine” już od 7 grudnia w G2 Arena!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Międzynarodowy szczyt „World for Ukraine” odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2022 roku w Jasionce. Miejsce, w którym organizowane jest wydarzenie to miejsce symboliczne. G2A Arena położona jest w sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Jest to brama, przez którą płynie do Ukrainy pomoc z Polski i całego świata.

  World for Ukraine Summit w G2Arena Rzeszów-Jasionka to wyjątkowe międzynarodowe wydarzenie humanitarne, społeczne i gospodarcze, którego celem jest zbudowanie platformy do dialogu i wymiany doświadczeń w zakresie działań pomocowych dla Ukrainy. Każda firma – bez względu na jej wielkość i skalę zaangażowania – będzie mogła podzielić się swoją historią oraz zainspirować innych.

  Szczyt skupi przedstawicieli władz, samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu z całego świata, zgodnie z dewizą Repower Ukraine. Rewrite the Future.

  Reakcja Polaków na wojnę na Ukrainie była bezprecedensowo solidarna i wyjątkowo silna, toteż ogromne zainteresowanie i chęć pomocy były oczywiste

  – mówi Bartosz Staniszewski z komitetu organizacyjnego World for Ukraine Summit.

  Można obawiać się, że w obliczu naszych wewnętrznych problemów, takich jak inflacja
  i rosnące ceny energii, spadnie zaangażowanie Polaków. Jest to zrozumiałe. Kluczowe jest jednak, żeby nie pozwolić Światu zapomnieć, o potrzebie zorganizowanej i indywidualnej pomocy, taką misję również komunikacyjną ma wydarzenie.

  Staniszewski wskazuje, że zbliżająca się zima utrudni sytuację na Ukrainie.

  Na początku grudnia organizujemy szczyt humanitarny World For Ukraine w Rzeszowie-Jasionce. Regularnie jeździmy do Ukrainy, prowadząc rozmowy z dziesiątkami tamtejszych organizacji, samorządów oraz przedstawicielami władz

  – mówi Bartosz Staniszewski.

  Rosja systematycznie niszczy ukraińskie sieci energetyczne, pozbawiając światła, ciepła i wody kolejne miejscowości. Bez naszej pomocy część najsłabszych może nie przetrwać tej zimy – dodaje.

  Zapraszam dziś biznes, organizacje, samorządy, osoby prywatne na międzynarodowy na szczyt World for Ukraine do Rzeszowa-Jasionki w dniach 7-9 grudnia. Łączymy nasze siły, aby wspólnie jeszcze lepiej reagować na ukraiński apel o pomoc

  – mówi Staniszewski.

  Jest to szczególnie ważne dziś, gdy rosyjska kampania terroru pogłębia kryzys humanitarny na Ukrainie i może doprowadzić do kolejnej fali uchodźców podczas nadchodzącej zimy. Jest bardzo ważne, aby z zimowym ochłodzeniem nie ostygło nasze zaangażowanie.

  Od początku wojny jedna trzecia mieszkańców Ukrainy musiała opuścić domy. Według szacunków WHO, zimą zostaną do tego zmuszone kolejne dwa do trzech milionów ludzi. 

  Więcej informacji o wydarzeniu na: www.w4ua.com.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com