0,9 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  W Boguchwale dyskutowano o ekologii i ochronie środowiska w kontekście zrównoważonego rozwoju

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, w środę, 23 listopada odbyła się organizowana przez Fundację Misji Obywatelskiej debata pt. „Podkarpackie Rozmowy. Ekologia i ochrona środowiska a zrównoważony rozwój”.

  Debata została zrealizowana w ramach projektu pt. „Podkarpackie Rozmowy Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”. Organizowane przez Fundację debaty przyczyniają się do podjęcia dyskusji nie tylko w trakcie wydarzenia, ale także po jego zakończeniu.

  Fot. Fundacja Misji Obywatelskiej

  Tym razem podjęto temat ekologii i ochrony środowiska, zaznaczając istotę zrównoważonego rozwoju.

  Problematyka nie tylko popularna, ale i bardzo potrzebna. Jako społeczeństwo coraz częściej uświadamiamy sobie istotę tych zagadnień. Żywimy spore nadzieje, że ta debata doda małą cegiełkę w staraniach o uświadamianie społeczeństwa i zachęci więcej osób do zainteresowanie się tym, jakże realnym problemem, ochrony środowiska, nie zapominając również o rozwoju.

  stwierdza Adam Poręba, wiceprezes zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

  W panelu dyskusyjnym, który moderował Adam Poręba udział wzięli: Robert Pieszczoch, dyrektor Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego, Tadeusz Rolnik z ROL-APIS Gospodarstwa Rolno-Pasiecznego Agnieszki i Tadeusza Rolników, Dominik Maziarz ze Wspólnoty Samorządowej Podkarpacia Gminy Boguchwała, radny tej gminy oraz Wojciech Woźny – ekspert.

  Debacie przysłuchiwało się kilkadziesiąt osób.

  Projekt „Podkarpackie Rozmowy Jaka jest przyszłość Podkarpacia” sfinansowany jest ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com