piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Rzeszów dba o bezpieczeństwo pieszych na drodze. Przyłącz się do policyjnej akcji i otrzymaj odblaski

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w najbliższy wtorek, 29 listopada, pomiędzy godziną 16 a 18, będzie można wziąć udział w kontrolno-prewencyjnej akcji, pn. „Bezpieczny pieszy” połączonych z rozdawaniem odblasków. Miejscem spotkania będzie rejon przejścia dla pieszych przy ul. Cieplińskiego na wysokości Parku Jedności Polonii z Macierzą.

  Szybko zapadający i dłużej utrzymujący się zmrok, gorsze warunki atmosferyczne powodują, że piesi są dla kierujących słabo widoczni. Ważnym elementem, który wpływa na bezpieczeństwo osób pieszych jest korzystanie przez nich z elementów odblaskowych. Warto wyposażyć się w elementy odblaskowe i nosić je nawet w miejscach, gdzie nie wymagają tego obowiązujące przepisy.

  Dążąc do podniesienia świadomości oraz do ograniczenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych policjanci z rzeszowskiej komendy, w najbliższy wtorek prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny pieszy”. W ramach działań funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w godz. 16.00-18.00 przekazywać będą pieszym, którzy poruszają się w rejonie najbardziej zagrożonych przejść w Rzeszowie, elementy odblaskowe służące poprawie ich bezpieczeństwa. Do działań profilaktycznych, włączą się przedstawiciele Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

  W przypadku pytań, organizatorzy proszą o kontakt telefoniczny pod numerem 510 997 153.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com