środa, 21 lutego, 2024
+

  Poznaj szczegóły trasy maszyny TBM z Kamienia do Babicy!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Największe elementy maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica, są w drodze na miejsce inwestycji. Przedstawiamy aktualny raport z utrudnień na trasie przejazdu, z którymi muszą się liczyć użytkownicy dróg w województwie podkarpackim.

  Noc z 27 na 28 listopada (niedziela/poniedziałek)

  Trasa przejazdu

  W niedzielę 27 listopada, o godzinie 22:00 transport maszyny TBM, po wyjeździe z MOP Kamień, będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachód transport wjedzie na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe, gdzie zaplanowano postój.

  W związku z transportem maszyny TBM czasowo będą zamykane odcinki dróg:

  • S19 – na odcinku węzeł Łowisko – węzeł Rzeszów Wschód dla kierunku Rzeszów – Lublin,
  • A4 – na odcinku węzeł Rzeszów Zachód – węzeł Rzeszów Wschód dla kierunku Kraków – Korczowa,
  • S19 – na odcinku węzeł  Rzeszów Zachód – węzeł Rzeszów Południe dla kierunku węzeł Rzeszów Zachód – Barwinek.

  Na czas przejazdu transportu całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek pomiędzy węzłami Jasionka – Sokołów Małopolski Północ.
   

  Spodziewane utrudnienia

  Transport maszyny TBM będzie się poruszał z prędkością do 10 km/h w obrębie obiektów mostowych, a poza nim w granicach 20-30 km/h.

  W czasie przejazdu konwoju między MOP Kamień a węzłem Jasionka ruch z kierunku Lublina zostanie przekierowany na węźle Łowisko na drogę wojewódzką nr 878. Natomiast dla kierunku Rzeszów – Lublin S19 będzie całkowicie zamknięta między węzłami Jasionka i Sokołów Małopolski Północ. Po przejeździe konwoju ruch na tych odcinkach będzie sukcesywnie będzie przywracany. Na wszystkich węzłach i wjazdach na czas przejazdu konwoju zostaną wystawione posterunki informujące o alternatywnej trasie przejazdu. 

  Około godz. 00:30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rzeszów Wschód na autostradę A4. Wówczas nastąpi czasowe zamknięcie A4 w kierunku Korczowej pomiędzy węzłami Rzeszów Zachód a Rzeszów Wschód, gdyż kolumna poruszała się będzie autostradą A4, jadąc jezdnią południową pod prąd. Utrudnienia potrwają do godz. 2:30. 

  Natomiast około godziny 2:30 kolumna wjedzie poprzez węzeł Rzeszów Zachód na drogę ekspresową S19, gdzie dotrze do węzła Rzeszów Południe. Tam, na odcinku wyłączonym z ruchu, zaplanowano postój.

  Noc z 28 na 29 listopada (poniedziałek/wtorek)

  Trasa przejazdu

  W poniedziałek, 28 listopada, o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. 9 Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie, i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy.

  Spodziewane utrudnienia

  Transport, po zjeździe z węzła Rzeszów Południe, będzie poruszał się ul. 9. Dywizji Piechoty a następnie ul. Podkarpacką. Po dojeździe konwoju do granicy m. Rzeszów, co nastąpi ok. 23.30, do czasu przejazdu kolumny ruch pojazdów na DK19 na kierunku Babica-Rzeszów zostanie wstrzymany, dla kierunku Rzeszów – Babica  nie będzie możliwości wyprzedzenia kolumny. Po przejeździe kolumny, ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany. W miarę możliwości prosimy kierowców o korzystanie z tras alternatywnych.

  Po przejeździe kolumny konwoju ruch będzie sukcesywnie przywracany na całej trasie, jednak do czasu, kiedy konwój nie minie skrzyżowania w Babicy, zatrzymane pojazdy będą musiały oczekiwać na możliwość przejazdu w kierunku Rzeszowa.

  Przyjazd do Babicy planowany jest we wtorek (29 listopada) około godz. 2:00.

  Konwoje będą posiadać specjalistyczne zabezpieczenie. Będą to m.in. tablice VMS (znaki zmiennej treści pokazujące bieżące komunikaty), mobilne poduszki zderzeniowe za kolumną, piloci kierujący ruchem oraz obstawa Policji. 

  Zachowaj ostrożność!

  Tak dużych elementów jeszcze po polskich drogach nie przewożono. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i stosowanie się do znaków oraz wprowadzanej na czas przejazdu zmienionej organizacji ruchu.

  Zwracamy się do osób, które będą obserwować przejazd kolumny o odpowiedzialne zachowanie. Prosimy, aby nie podchodzić na bliską odległość do pojazdów biorących udział w konwoju. Zabronione jest także zatrzymywanie się na drodze lub zwalnianie na jezdniach obok w celu wykonania zdjęć lub nagrania filmów. 

  Więcej na temat tego transportu można przeczytać na stronie internetowej GDDiK.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com