piątek, 8 grudnia, 2023
+

  „Tropiciele Kultury 2” czyli cykl reportaży z dziećmi o najciekawszych miejscach na Podkarpaciu, wartych odwiedzenia

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zwiedzanie zabytków i słuchanie o historii może być ciekawe dla dzieci? Oczywiście, jeśli to one opracowują plan wycieczek. Magda, Maciek, Tymek i Filip to młodzi reporterzy, od których dowiemy się w filmach z serii „Tropiciele Kultury 2”, jakie atrakcje czekają na młodych podróżników w województwie podkarpackim.

  Czwórka Tropicieli Kultury wyruszyła w drogę odkrywać nowe, interesujące ich miejsca. Znaleźli takie, które powinny spodobać się także ich rówieśnikom. Przemierzając nasze województwo odkrywali jego tradycje i zwyczaje, w które wpisują się m.in. flisactwo i wikliniarstwo. Dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach robienia świeczek, grać na instrumentach zrobionych z owoców i warzyw.

  Filmy powstały we współpracy z różnymi instytucjami i twórcami podkarpackiej kultury. Dzięki temu Tropiciele Kultury odwiedzili:

  • Tunel schronowy w Strzyżowie,
  • Centrum Wikliniarstwa MOK w Rudniku nad Sanem,
  • Bractwo Flisackie w Ulanowie,
  • Folkowisko Festiwal w Gorajcu

  Atrakcje gminy Stobierna:

  • Osadę Słowiańską,
  • Park Owadów i Pajęczaków w Stobiernej,
  • Park Dinozaurów w Głobikowej.

  Wszystkie filmy z obu edycji programu „Tropiciele kultury” zostały udostępnione na kanale YouTube – gdziecko.pl:

  https://youtube.com/playlist?list=PLK-ulfXpC9hndxxSjT9uo44dpf_o8Iz4l

  Przewodnim tematem „Tropicieli kultury” jest spojrzenie na dziedzictwo kulturowe województwa z perspektywy dziecka, a celem inspirowanie dzieci i młodzieży do odkrywania lokalnego ducha regionu.

  Projekt sfinansowany został ze środków Województwa Podkarpackiego, a jego realizacji podjęło się Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, które promuje kulturę regionu już od ponad siedmiu lat. Ściśle współpracuje z samorządami oraz instytucjami, organizatorami i twórcami kultury. Prowadzi programy edukacyjne i wydarzenia dla mieszkańców, publikuje i wydaje gry planszowe oraz książki dla dzieci.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com