poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych na Podkarpaciu „Choinka jak ze snu”. Zgłoszenia do 2 grudnia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do 2 grudnia 2022 roku można przesyłać zgłoszenia prac na XXIII Wojewódzki Konkurs “Choinka jak ze snu”. Jest to wojewódzki konkurs, więc brać w nim udział mogą wszystkie dzieci i wszyscy uczniowie zamieszkujące teren województwa Podkarpackiego. Do uczestnictwa w konkursie zachęcają jego organizatorzy – Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem i jest to Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt.: „CHOINKA JAK ZE SNU” KRASNE 2022.  Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, podopiecznych ośrodków kultury i instytucji pracujących z dziećmi z Podkarpacia.

  „Drogie Dzieci i Utalentowani Uczniowie! Niech udział w konkursie sprawi Wam wiele radości i satysfakcji twórczej a świąteczna tematyka zachęci Was do kreatywnej zabawy z rozmaitym tworzywem. Mamy nadzieją że nasz konkurs będzie sprzyjał nawiązywaniu i zacieśnianiu  kontaktów międzypokoleniowych  w rodzinach, oraz  stanowił źródło inspiracji artystycznej związanej z cudownym Czasem Bożego Narodzenia.” – mówią organizatorzy

  Temat Konkursu „CHOINKA JAK ZE SNU”, dotyczy dawnej oraz obecnej tradycji dekorowania domu drzewkiem bożonarodzeniowym stanowiącym nieodłączny element wystroju świątecznego, zakorzenionego na stałe w naszej kulturze. Obecność choinki dopuszcza rozmaite scenerie sytuacji związanych z przeżywaniem Świąt, jak uroczystość wigilijna w rodzinach, przygotowania do wypraw kolędniczych i cała do zobrazowania niezwykła atmosfera radosnego oczekiwania na świąteczne przyjemności.

  Prace rozpatrywane będą w trzech kategoriach wiekowych:

  – klasy I – III

  – klasy IV – VI

  – klasa VII – VIII

  Prace należy składać do 2 grudnia /piątek/ 2022 roku do godz. 17:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Krasnem. Prace można nadesłać pocztą, do w/w terminu, na adres:  Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

  36-007 Krasne 743

  woj. Podkarpackie

  Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez  Powiat Rzeszowski i Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Krasnem. Przewiduje się pamiątkowe podziękowania dla opiekunów artystycznych.

  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tuż po posiedzeniu Jury (ten sam dzień!) i zamieszczone będą na stronie internetowej www.gokkrasne.pl oraz na profilu Facebook.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com