środa, 27 września, 2023
+

  Jesteś seniorem? Zrób prezent na święta pod choinkę na zajęciach. Tymczasem dowiedz się, jak Polacy kupują podarunki bliskim?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W dniu 29 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Miłocin przy ul. Miłocińskiej 75 odbędą się warsztaty rękodzieła świątecznego pod nazwą “Prezent? – Zrób to sam!” skierowane do Seniorów. Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 60 rok życia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

  Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 513 019 105 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

  Sprawdź tymczasem, jak ankietowani odpowiadali w ramach przeprowadzonych badań przed świętami odnośnie prezentów?

  Polacy wydadzą na prezent w te święta średnio od 50 do 100 zł i obdarują nim trzy – cztery osoby. Prawie 2/3 Polaków podaruje dzieciom zabawki, ponad połowa kosmetyki i słodycze. Co trzeci ankietowany zakreślił, że będą to książki. Przeciętnie, gospodarstwo domowe liczy trzy – cztery osoby. To naturalne, że podarujemy naszym najbliższym prezenty, albo w domu, albo tam, gdzie pojedziemy na święta – na przykład do dawno widywanej rodziny.

  43% Polaków wyda na prezent od 50 do 100 zł. Co czwarty badany wyda na upominek od 100 do 200 zł. Z kolei na pojedynczy prezent przeciętny mieszkaniec naszego kraju wyda 50 zł. 2%, zdeklarowało, że wyda powyżej 200 zł na prezent, z kolei 4% osób, nie wie jeszcze ile wyda na takie zakupy przedświąteczne.

  Jak wyniknęło z badań, 45% osób planuje zrobić zakupy zarówno w części online, a po części stacjonarnie, z kolei na miejscu – 33% ankietowanych, a 17% – wyłącznie przez internet.

  64% badanych osób zdeklarowało, że kupi zabawki, kosmetyki – 52% i tyle samo procent osób kupi słodycze swoim bliskim. Ubrania podaruje swojej rodzinie 40% badanych. Co trzeci myśli o tym, by podarować komuś perfumy i książki, a co trzeci wskazał, że podarunkiem będą artkuły domowe.

  A Ty, masz już pomysł na prezent pod choinkę?

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com