niedziela, 4 czerwca, 2023
+

  Ćwiczenia Terytorialsów pod kryptonimem „Klamra-22” zakończone

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, 22 listopada 2022 roku, zakończyło się cykliczne ćwiczenie dowódczo-sztabowe pk. „Klamra-22” prowadzone przez 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej.

  W dniach 18-22 listopada br. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczyli w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym na mapach pk.”KLAMRA-22″. W ćwiczenie zaangażowani byli żołnierze sztabu 3. PBOT, 31. batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie, 32. batalionu lekkiej piechoty w Nisku oraz 33. batalionu lekkiej piechoty w Dębicy.

  W ćwiczeniu dowódczo-sztabowym pk. „KLAMRA-22” uczestniczyli także żołnierze z Estonian Defence League. Estońska Kaitseliit to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce, wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych. Kaitseliit jest jedną z zagranicznych formacji OT, z którą współpracuje podkarpacka brygada OT. Kaitseliit obecny jest we wszystkich 15 powiatach kraju.

  Ogólnym celem ćwiczenia było przygotowanie dowództw ćwiczących batalionów do realizacji planowania, organizowania i kierowania podległymi pododdziałami w realizacji zadań zgodnie ze stałymi procedurami operacyjnymi, a także przygotowanie sztabów batalionów lekkiej piechoty do dowodzenia „w walce” poprzez rozwiązywanie problemów taktycznych -adekwatnie do zaistniałej sytuacji w obszarze działań bojowych/ kinetycznych, kryzysowych oraz przeciw zagrożeniom hybrydowym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com