2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Zaproszenie na debatę pt. „Podkarpackie Rozmowy. Ekologia i ochrona środowiska a zrównoważony rozwój” w Boguchwale

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, w środę, 23 listopada o godz. 12.00 rozpocznie się organizowana przez Fundację Misji Obywatelskiej debata pt. „Podkarpackie Rozmowy. Ekologia i ochrona środowiska a zrównoważony rozwój”. Debata jest realizowana w ramach projektu pt. „Podkarpackie Rozmowy Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”.

  Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w inauguracji wydarzenia i przypomina, iż udział w nim ma charakter nieodpłatny.
  Kolejne spotkanie, kolejne rozmowy, nowe nadzieje i oczekiwania.

  Organizowane przez Fundację debaty przyczyniają się do podjęcia dyskusji nie tylko w trakcie wydarzenia, ale także po jego zakończeniu. Tym razem podejmiemy temat ekologii i ochrony środowiska zaznaczając istotę zrównoważonego rozwoju.

  Problematyka nie tylko popularna, ale i bardzo potrzebna. Jako społeczeństwo coraz częściej uświadamiamy sobie istotę tych zagadnień. Żywimy spore nadzieje, że ta debata doda małą cegiełkę w staraniach o uświadamianie społeczeństwa i zachęci więcej osób do zainteresowanie się tym, jakże realnym problemem, ochrony środowiska nie zapominając również o rozwoju.

  komentuje Adam Poręba, wiceprezes zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

  Projekt „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?” zakłada realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego, w ramach których przedstawiciele władzy, biznesu i sektora pozarządowego, otrzymają pytania o to co zmieniło w ich społeczności lokalnej? Czy ważne inicjatywy z punktu widzenia mieszkańców nie zostały podjęte? Jeśli tak, to dlaczego? Jaka jest prognoza na przyszłość? Projekt zatem łączy debatę z konsultacjami. Fundacja pragnie włączyć mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie. Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog.

  Projekt otrzymał honorowy patronat Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com