1,3 C
Rzeszów
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
+

  Uczysz się na Uniwersytecie Rzeszowskim? Wybierz się na otwarte spotkanie Samorządu Studentów i dołącz do organizacji!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już dzisiaj, 23 listopada b.r. o godzinie 18:45 rozpocznie się spotkanie otwarte Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Będzie to mityng, podczas którego wszyscy chętni studenci, którzy przyjdą, będą mogli poznać lepiej przedstawicieli organizacji, a także dowiedzieć się czegoś więcej o prowadzonych projektach przez samorząd. To idealna okazja do tego, by dołączyć do zespołu przedstawicieli Uniwersytetu. Przyjdź i zapisz się! Miejscem spotkania będzie mała aula w budynku A1, na alei Rejtana 16 C!

  Samorząd Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego jest organem reprezentującym ogół studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do jego zadań należy prowadzenie na terenie Uczelni działalności z zakresu spraw studenckich, w tym socjalno-bytowych, kulturalnych i sportowych. Organizacja reprezentuje interesy studentów wobec organów Uczelni i na zewnątrz, oraz wspiera działalność kulturalną i naukową studentów.

  Samorząd tworzą studenci rzeszowskiej uczelni wyższej, a jego przedstawicielami są: Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego – Bartosz Gabrychowicz, Wiceprzewodnicząca Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Nauki i Jakości Kształcenia – Izabela Szybiak, Wiceprzewodnicząca Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Kultury – Jagoda Koryl, Wiceprzewodnicząca Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Finansów i Promocji – Kinga Dobek oraz Wiceprzewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego ds. Prawnych – Jakub Kasprzyk.

  Misją Samorządu Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego jest kształtowanie postaw, dążenie za wspólną ideą, osiąganie celów, reprezentowanie całej społeczności studenckiej, umacnianie więzi i działanie dla jej dobra. Samorząd Studencki Uniwersytetu Rzeszowskiego jest organizacją, którą tworzą wszyscy studenci UR działającą na podstawie Statutu UR. Samorząd Studentów prowadzi i popiera działalność zmierzającą do rozwoju osobowości studentów oraz realizacji ich zainteresowań, popiera studencką działalność naukową, kulturalną, turystyczną i sportową. Przedstawiciele studentów czynnie włączają się także w pomoc społeczną (wolontariat i działalność charytatywną).

  Samorząd posiada swoich przedstawicieli w Parlamencie Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, Forum Uniwersytetów Polskich, którzy współpracują bezpośrednio z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com