2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Sprawdź, które teatry niezależne zagrają podczas Konfrontacji Teatralnych w Rzeszowie?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  25 listopada w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ruszają Podkarpackie Konfrontacje Teatralne. Swoje spektakle zaprezentują teatry niezależne z całego województwa: Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Teatr S.A.N. z Przemyśla, Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury, Teatr T.Lab i Teatr Ferment z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i wiele innych.

  Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne. Po doskonale przyjętym przez publiczność Festiwalu Arcydzieł, organizowanym w ramach jubileuszowych, 60. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych oraz przeglądzie RZESZÓW-OFF – czas na pokazy teatrów niezależnych z województwa podkarpackiego.

  W programie znalazły się prezentacje przedstawień, warsztaty dla zespołów uczestniczących, a także gościnne pokazy spektakli: „Wesołych kumoszek z Windsoru” w reż. Pawła Aignera z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Lekarza mimo woli” w wykonaniu adeptów Młodej Sceny działającej w „Siemaszce” oraz „Edith Piaf. Niczego nie żałuję” Teatru BROADWAY z Gminnego Ośrodka Kultury w Giedlarowej. Druga edycja Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych organizowana jest w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki i odbędzie się w dniach 25-27 listopada.

  Podczas Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentują się: Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Teatr S.A.N. z Przemyśla, Teatr Formy PARRA z Ustrzyckiego Domu Kultury, Teatr T.Lab i Teatr Ferment z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, Teatr Kąt z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i wiele innych. Wszystkie spektakle oceni jury w składzie: reżyserka i performerka Grażyna Tabor, aktor i animator Przemysław Buksiński oraz praktyk teatru autorskiego Marek Kościółek, którzy razem z aktorką Małgorzatą Machowską i pianistą Krzysztofem Głuchowskim poprowadzą warsztaty teatralne dla zespołów biorących udział w wydarzeniu.

  Ideą Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych, które od 2021 roku odbywają się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, jest tworzenie miejsca spotkań twórców niezależnych i zawodowych, sprzyjającego integracji oraz wymianie kreatywnej energii i doświadczenia.

  Bezpłatne wejściówki na Podkarpackie Konfrontacje Teatralne odbierać można w kasie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

  Wydarzenie Podkarpackie Konfrontacje Teatralne organizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Program

  25.11 (piątek)

  10:00-13:00 „Wesołe Kumoszki z Windsoru”, reż. Paweł Aigner, Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji)

  15:30-16:00  „Marzyciel”, reż. Paweł Sroka, Teatr Jednego Aktora – Milena Piejko – Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

  16:30-17:00 „Cicha jest noc”, reż. Rafał Paśko, wyk. Kornelia Kozioł, Teatr S.A.N. Spontanicznie Amatorsko Niezależnie – Przemyśl

  17:30-18:00 „Zwykła historia”, reż. Aneta Adamska-Szukała, wyk. Paulina Grys, Teatr Przedmieście – Rzeszów

  18:30-19:30 „Ktoś nowy”, reż. Daniel Jacewicz (Teatr Brama), Teatr Jednego Aktora – Filip Stachura – Rzeszów

  20:00-21:00 „Dyktatura marzeń”, reż. Damian Kierek, Teatr TATA – Zmiennica

  26.11 (sobota)

  12:00-12:30 „A kiedy będę już dorosła”, reż. Grażyna Kaznowska, Teatr Formy PARRA – Ustrzycki Dom Kultury

  13:00-14:00 „Ach ten cyrk”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr T.Lab – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

  15:30-16:15 „Poobiednie igraszki”, reż. Paweł Sroka, Teatr Kąt  – Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki

  16:45-17:15 „RAZem”, reż. Dominika Migoń-Midura, Teatr Ferment – Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy

  17:45-19:15 „Szał Ciał”, reż. zespół teatru Skopani, Teatr Pozytywnie Skopani – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

  20:00-21:30 „Edith Piaf. Niczego nie żałuję”, Teatr Muzyczny BROADWAY GOKiS Giedlarowa (gość Konfrontacji)

  27.11 (niedziela)

  12:00-13:30 „Lekarz mimo woli”, reż. B. Napieraj, Młoda Scena Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (gość Konfrontacji) – Galeria Szajny*

  13:30- 14:30 Barter teatralny czyli pokazy powarsztatowe i zakończenie festiwalu

  *Spektakl „Lekarz mimo woli” realizowany jest przez Młodą Scenę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i powstał w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com