czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Czy Prezydent Konrad Fijołek pogubił się w sprawie podatku od psów?

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, 22 listopada odbyła się LXIX sesja Rady Miasta Rzeszowa, na której radni podjęli wiele uchwał, wśród których są głównie te, które uderzą po kieszeniach mieszkańców stolicy Podkarpacia.

  Miasto szuka oszczędności. Wczoraj omawiano budżet na 2023 r. Podjęto kilka uchwał, w których od 1 stycznia ma zdrożeć ma m.in. parkowanie w płatnej strefie czy stawka za wyżywienie w rzeszowskich żłobkach.

  W porządku obrad znajdował się również zapoczątkowany przez prezydenta Konrada Fijołka projekt wprowadzenia podatku dla właścicieli psów. Uchwała miała obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku, a roczna stawka opłaty od posiadania psów w wysokości 60 zł. Ponadto w zapisie projektu ustawy był zapis: „Opłata od posiadania psów płatna jest bez wezwania w terminie do 31 maja roku podatkowego”.

  Jednak przed dyskusją na ten temat, prezydent Konrad Fijołek oznajmił, że podatku od psów jednak nie będzie. Zatem na wniosek prezydenta punkt o „psiej opłacie” zdjęto z porządku obrad wtorkowej sesji rady.

  Po co więc w ogóle ten pomysł z podatkiem za czworonogi prezydent chciał przełożyć na uchwałę? A potem ją nagle wycofać? Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku kilka słów wyjaśnienia…

  Pod postem na Facebooku pojawiły się komentarze internautów. Co Rzeszowianie sądzą o tej sprawie?

  Wśród komentujących znaleźli się również tacy, którzy udzielili rad Panu Prezydentowi…

  Można się zastanowić czy sprawa podatków za posiadanie psa jeszcze wróci na kolejne sesje, czy to już temat zamknięty.

  Jedno jest pewne, mieszkańcy Rzeszowa kochają psy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com