sobota, 20 kwietnia, 2024
+

Polska zremisowała bezbramkowo z Meksykiem na otwarcie Mistrzostw Świata w Katarze

Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Katarze zremisował z Meksykiem 0:0.

Obie drużyny zaczęły mecz bardzo zachowawczo, badały się wzajemnie, nie chcąc za wszelką popełnić błędy, który kosztowałby stratę gola.

W 54. minucie Robert Lewandowski przepychał się z meksykańskim obrońcą. Po analizie wideo sędziowie dopatrzyli się nieprawidłowego zagrania obrońcy Meksyku.

Sędzia główny dzisiejszego spotkania Australijczyk Chris Beath wskazał na jedenasty metr.

W 58. minucie do piłki podszedł Robert Lewandowski, który nie zdołał pokonać bramkarza. Guillermo Ochoa wyczuł intencje naszego kapitana i pewnie obronił uderzenie.

Kolejne spotkanie Polacy zagrają z liderem grupy C Arabią Saudyjską w sobotę 26 listopada o godzinie 14.00 na stadionie Education City Stadium (Al Rayyan)

Meksyk 0-0 Polska

Meksyk: Ochoa – Sánchez, Montes, Moreno, Gallardo – Lozano, Herrera (71. Carlos Rodríguez), Álvarez, Chávez, Vega (84. Uriel Antuna) – Martín (71. Raúl Jiménez).

Polska: Szczęsny – Cash, Glik, Kiwior, Bereszyński – Kamiński, Krychowiak, Szymański (72. Przemysław Frankowski), Zieliński (87. Arkadiusz Milik), Zalewski (46. Krystian Bielik) – Lewandowski.

żółte kartki: Sánchez, Moreno – Frankowski.

sędzia: Chris Beath (Australia).
    widzów: 39 369.