2 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Jesteś początkującym projektantem mody? Zgłoś się na najbardziej prestiżowy konkurs modowy w naszym kraju!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Srebrna Pętelka” jest najbardziej prestiżowym konkursem w polskiej modzie dla początkujących projektantów, ale przede wszystkim udział w finałowych prezentacjach jest kluczem otwierającym wiele drzwi. Przez lata było to wyróżnienie, za którym nie szły specjalne nagrody i pieniądze ale które dawało liczne inne możliwości.

  Wystarczy przejrzeć listę laureatów i finalistów konkursu , bowiem nie tylko główna nagroda pomagała w dalszej drodze, również wyróżnienia a nawet sam udział w prezentacjach finałowych. Tego nie ukrywają uczestnicy i głośno mówią o tym, że dzięki „Srebrnej Pętelce” otrzymali atrakcyjne i ciekawe oferty. Zwracają się do nich z propozycjami współpracy znaczące polskie firmy odzieżowe, które doceniają ich ciekawe prezentacje w „Pętelce”, są zapraszani przez domy mody, studia, pracownie, organizatorów wielkich pokazów mody.

  Jak żaden inny jest to konkurs skierowany do wszystkich młodych, zdolnych i ambitnych projektantów oraz krawców – także z małych miasteczek i wsi (ci z dużych aglomeracji zawsze mają większe szanse dotarcia do stosownych informacji). Wśród dotychczasowych uczestników i laureatów „Srebrnej Pętelki” liczni pochodzą właśnie z małych miejscowości.

  Szyje wiele osób, wiele próbuje projektować i wiele marzy o zaprezentowaniu swoich pomysłów, choć często nie wiedzą jak i nie wiedzą gdzie. Chociaż nie wszyscy zgłaszający się do konkursu wystąpią w finałowych prezentacjach, dla wszystkich sam fakt uczestniczenia w nim to możliwość pokazania efektów swojej pracy fachowcom, szerokiej publiczności i mediom, a także możliwość konfrontacji, wreszcie też nowych przeżyć, poznania interesujących ludzi, nie tylko ze świata mody, a także swojego wkładu w sztukę mody.

  Celem konkursu jest kreowanie i promowanie najlepszych projektantów, prezentowanie nowości w modzie, ciekawych i oryginalnych pomysłów. Tematem konkursu jest moda i nowe pomysły kolekcji: odzieży, dziewiarstwa, bielizny, obuwia. Konkurs zorganizowała Polska Akademia Mody z siedzibą w Poznaniu.  W celu pytań, można skontaktować się z organizatorami konkursu pod adresem mailowym e-mail: polskaakademiamody@wp.pl, lub telefonicznie, pod numerem 501 565 330, 601 987 529.

  Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać szkoły i uczelnie, indywidualni projektanci, firmy/marki, czy zespoły projektantów. Zgłoszenie do Konkursu należy przesłać najpóźniej do 28 lutego 2023. O ostatecznym udziale w finale konkursu zadecyduje Kapituła do 15 marca 2023 r.

  Komplet dokumentacji kolekcji zgłoszonej do finału winien zawierać:

  • nazwisko i imię projektanta, wiek, adres, telefon, e-mail, nazwę kolekcji, krótki jej opis , w tym ilość wzorów. W opisie należy też podać nazwisko konstruktora i krawca jeśli nie jest nim sam projektant
  • krótką notkę biograficzną projektanta/zespołu/szkoły/marki. W informacji o sobie należy podać czy kandydat pracuje czy nie
  • kilka zdjęć lub rysunków. Te należy przesłać wraz ze zgłoszeniem
  • liczbę miejsc do zarezerwowania na widowni,
  • oraz inne dane i zobowiązania zawarte w Karcie Zgłoszenia.

  Zgłoszenie można przesłać na e-mail lub na podany wyżej adres.

  W przypadku zakwalifikowania się do finału uczestnicy opłacają:

  – 2500 zł – studenci i uczniowie nie prowadzący działalności gospodarczej i nigdzie nie zatrudnieni

  – 3500 zł – projektanci zawodowi, szkoły, prowadzący działalność gospodarczą lub zatrudnieni

  Opłata będzie należna po otrzymaniu faktury.

  Organizatorzy zapewniają modelki, stylistę, fryzjerów, wizażystów, choreografa.

  Kolekcja zgłoszona do Konkursu powinna składać się z min. 6 całościowych wzorów / modeli/ sylwetek – max. 12 wzorów.

  W konkursie może być przyznana „Srebrna Pętelka” i Nagroda Główna a także wyróżnienia. Oprócz nagród regulaminowych swoje wyróżnienia mogą przyznać: sponsorzy i media patronujące Konkursowi. Zakwalifikowani do finału projektanci są zobowiązani do zaprezentowania swoich kolekcji w czasie ogłaszania wyników podczas „Gali”. Swoją „Srebrną Pętelkę” może przyznać Kapituła Polskiej Akademii Mody na podstawie obejrzanych kolekcji. Ta „Pętelka” jest wręczana w następnej edycji Konkursu.

  Bieżące informacje dotyczące konkursu ukazywać się będą na stronie internetowej Polskiej Akademii Mody.

  Serdecznie zapraszamy do udziału!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com