2,7 C
Rzeszów
środa, 7 grudnia, 2022
+

  Daj książkom drugie życie i przekaż je potrzebującym dzieciom

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Akcja pod hasłem „Cyrkuluj książeczko” to coroczna zbiórka książek dla dzieci organizowana w Centrum Handlowym Auchan Krasne we współpracy z fundacją „Już pomagam”. Wszystkie egzemplarze przyniesione przez klientów do galerii zostaną przekazane maluchom przebywającym w domach dziecka oraz na oddziałach szpitalnych. Akcja potrwa do 31 stycznia 2023 roku.

  Czytanie kształtuje wyobraźnię i pomaga oderwać się od codziennych zmartwień. Jest to szczególnie potrzebne dzieciom przebywającym w szpitalach, domach dziecka czy placówkach pogotowia opiekuńczego. Z myślą o tych maluchach co roku organizowana jest zbiórka książek pod hasłem „Cyrkuluj książeczko”. Patronem akcji jest Henryka Krzywonos-Strycharska.

  By dołączyć do zbiórki, wystarczy przyjść z książkami do Centrum Handlowego Auchan Krasne i włożyć je do specjalnie oznaczonej skrzyni, która w pasażu galerii jest dostępna od 21 listopada do 31 stycznia 2023 roku.

  – Jestem przekonana, że pełne przygód opowieści są w stanie dostarczyć dzieciom wiele radości. To szczególnie ważne, gdy o uśmiech maluchów z różnych powodów jest niezwykle trudno. Gorąco zachęcam wszystkich do wypełnienia naszej skrzyni książkami aż po same brzegi – mówi Aleksandra Błaszczak, manager ds. marketingu w Centrum Handlowym Auchan Krasne.

  Książki mogą być używane, ważne jednak, żeby były w dobrym stanie i mogły nadal cieszyć dzieci. Bajki, powieści, lektury szkolne czy ilustrowane albumy zebrane w trakcie akcji w Centrum Handlowym Auchan Krasne zostaną przekazane wybranym oddziałom dziecięcym szpitali, domom dziecka, pogotowiu opiekuńczemu, a także szkołom podstawowym, w tym szkołom specjalnym. Część z nich trafi także do publicznych bibliotek, dzięki czemu dzieci będą miały łatwiejszy dostęp do świata literatury.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com