poniedziałek, 25 września, 2023
+

  Już niedługo będziemy mogli robić zakupy w Kauflandzie przy al. Rejtana. 24 listopada otwarcie supermarketu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na miejscu dawnej Castoramy, która znajdowała się przy alei Rejtana, naprzeciwko galerii handlowej Plaza, od wielu miesięcy trwały prace związane z przebudową nowego centrum handlowego. Wiele osób zastanawiało się, co powstanie na miejscu Castoramy. Zamiast sklepu z artykułami do domu, ogrodu i podwórka przerobiono obiekt i po uroczystym otwarciu nowego centrum, które odbędzie się 24 listopada 2022 roku, wszyscy będą mogli robić zakupy w nowopowstałym sklepie Kaufland.

  Warto dodać, że obiekt handlowy, w którym już w tym tygodniu będziemy mogli robić głównie zakupy spożywcze, ma powierzchnię 6000 m2, czyli jest kilka razy większy od innych popularnych sklepów takich jak Biedronka, czy Lidl. Do tego, przygotowano też dla osób z pojazdami parking z ponad 200 miejscami postojowymi. W nowym rzeszowskim sklepie pracę znajdzie około 70 osób.

  Centrum handlowe Kaufland jest drugim takim sklepem w Rzeszowie. Drugi obiekt znajduje się przy ulicy Okulickiego.

  Ta sieć hipermarketów, należy do niemieckiej Grupy Schwarz. Spółka ta posiada także sieć dyskontów Lidl. Na świecie, Kaufland funkcjonuje w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Chorwacja, Rumunia, Bułgaria, czy Mołdawia. W sumie w sieci tych sklepów  zatrudnionych jest ok. 132 000 pracowników oraz funkcjonuje obecnie ponad 1300 sklepów tej jednej firmy. Pierwszy sklep sieci otwarto – wówczas pod nazwą Handelshof – w 1968 roku w Backnang w Niemczech.

  Sieć obecna jest w Polsce od 2001 roku, kiedy to w Stargardzie Szczecińskim, otwarty został pierwszy sklep. Sklepy Kaufland w Polsce zaliczają się do hipermarketów – obiektów handlowych o powierzchni od 2200 do 15000 m², z niewielką galerią handlową. Kaufland posiada w Polsce 225 sklepów oraz zatrudnia ponad 15 000 pracowników (stan na styczeń 2021 r.).

  Polska jest drugim krajem, po Niemczech, pod względem wielkości zainwestowanego przez sieć kapitału. W 2016 roku pod względem przychodów Kaufland stał się szóstą firmą wśród sieci handlowych w Polsce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com