czwartek, 1 czerwca, 2023
+

  W Urzędzie Wojewódzkim debatowano o cyberprzestępczości

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Aktualne problemy cyberbezpieczeństwa i cyberprzestępczości” to temat II Podkarpackiego Kongresu Cyberbezpieczeństwa, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

  W konferencji wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, sędziowie, prokuratorzy oraz służby mundurowe. W jej ramach wygłoszono referaty dotyczące m.in. determinantów cyberbezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci.

  Wydarzenie  wpisuje się w działania podejmowane przez wojewodę podkarpackiego na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w województwie podkarpackim. W ich ramach organizowane są nie tylko konferencje, seminaria i szkolenia dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa, ale także funkcjonuje Podkarpacka Szkoła Wolności i Tolerancji. Jest to przedsięwzięcie, które nie ma charakteru komercyjnego, lecz jego celem jest budowanie świadomości społecznej i prawnej dzieci i młodzieży, poprzez organizowanie dedykowanych zajęć m.in. z zakresu prawa karnego, kryminologii, wiktymologii oraz patologii społecznych. W ich ramach specjaliści – prawnicy, psychologowie, funkcjonariusze służb mundurowych – pokazują zagrożenia dla młodzieży, ich przejawy, przyczyny, a także pokazują jak należy reagować w sytuacjach kryzysowych, w jaki sposób funkcjonują służby mundurowe, jakie mają zadania i kompetencje.

  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewodę Podkarpackiego oraz Ośrodek Kryminalistyki i Nauk Sądowych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com