piątek, 29 marca, 2024
spot_img
+

    Rusza cykl spotkań „Podkarpackie Rozmowy. Współpraca szkolnictwa wyższego z biznesem”

    Polecamy

    Patrycja Pelczar Reszko
    Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Już w poniedziałek, 21 października 2022 roku, o godzinie 10:00 w Państwowej Uczelni im. Jana Grodka w Sanoku, odbędzie się pierwsza debata rozpoczynająca cykl 35 spotkań z mieszkańcami województwa podkarpackiego.

    Fundacja Misji Obywatelskiej organizuje wydarzenie pt. „Podkarpackie Rozmowy. Współpraca szkolnictwa wyższego z biznesem”. Debata jest realizowana w ramach projektu pt. „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”.

    Fundacja Misji Obywatelskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w inauguracji wydarzenia i przypomina, iż udział w nim ma charakter nieodpłatny.

    Przedsięwzięcia takie jak Podkarpackie Rozmowy są, aby budować więzi pomiędzy nauką a biznesem, pomiędzy obywatelami a rządzącymi, między wszystkimi zainteresowanymi życiem społecznym. Aby ludziom żyło się dobrze, potrzeba wzajemnego zrozumienia, które może dać jedynie dialog.

    Fundacja Misji Obywatelskiej wyraża nadzieję, że ta inicjatywa zaowocuje zmianami na lepsze, dla społeczeństwa Podkarpacia. Chce włączyć mieszkańców w aktywną partycypację, życie społeczne, publiczne i obywatelskie.

    Czasem do zmian wystarczy rozmowa – dialog

    komentuje Oskar Jurek, prezes Zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

    Celem projektu jest wzrost zaangażowania mieszkańców Podkarpacia, organizacji pozarządowych i społecznych w życie publiczne i obywatelskie w regionie. Projekt przewiduje realizację debat w każdym powiecie województwa podkarpackiego. Podczas spotkań, przedstawiciele władzy, biznesu oraz sektora pozarządowego otrzymają pytania o to, co zmieniło się w ich społeczności lokalnej, jak również o to co chcieliby zmienić w przyszłości.

    Województwo podkarpackie jest jednym z województw Polski, którego rozwój widoczny jest gołym okiem zarówno pod względem infrastrukturalnym,jak i społeczno-kulturowym. Niestety, w powszechnej opinii panuje przekonanie, że Podkarpacie należy do tzw. Polski B. Pogląd ten jest zarówno krzywdzący i stygmatyzujący region i jego mieszkańców, jak również umniejsza wartość wkładu i ciężkiej pracy włożonej w rozwój województwa. Dzięki projektowi powstaje nadzieja, że podjęte dyskusje przyczynią się do znaczących zmian, z korzyścią dla ogółu społeczeństwa.

    Projekt otrzymał honorowy patronat Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

    Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw
    Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com